Контроль проблемних дводольних видів бур’янів у посівах зернових колосових культур – це справжній виклик для агровиробників.

Адже не кожен гербіцид може забезпечити надійний захист без ризику резистентності та вирізняється такими перевагами, як широке вікно застосування, ефективність за низьких позитивних температурних режимів та відсутність обмежень у сівозміні.

Попри довгий список вимог, науковці компанії Corteva Agriscience доклали максимум зусиль та знайшли оптимальне рішення для кожного виробничника – гербіцид Квелекс™, створений на основі молекули Arylex™ active для контролю бур’янів по-новому.

Інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур передбачають гербіцидний захист, що зумовлено прагненням реалізувати генетичний потенціал рослин та досягти економічно обґрунтованих показників діяльності господарства. Пошук ученими дієвого засобу для контролю амброзії полинолистої у посівах соняшнику та зернових колосових культур увінчався появою нової унікальної діючої речовини – Arylex™ active. На її основі створені гербіциди для захисту посівів зернових колосових культур – Квелекс™ і Паллас™ Екстра, ріпаку озимого – Белкар® і Слаш® та соняшнику – Геліантекс™.

Препарати, що містять молекулу Arylex™ active, не мають аналогів серед гербіцидів, представлених на ринку засобів захисту рослин. Вони вирізняються особливим механізмом дії на шкодочинні бур’яни та м’яко впливають на культури і навколишнє середовище.

Гербіцид Квелекс™ є оптимальним та обґрунтованим рішенням для контролю традиційної падалиці ріпаку озимого, всіх видів падалиці соняшнику й таких шкодочинних бур’янів у посівах пшениці та ячменю, як підмаренник чіпкий, амброзія полинолиста, мак дикий, волошка синя, сокирки польові, види ромашки, лобода, капустяні та інші.

Окрім широкого спектра дії, Квелекс™ має низку додаткових переваг. Зокрема, він дієвий за низьких позитивних температур, чим забезпечує певну гнучкість у використанні: оптимальна температура застосування – від +5 до +25°С. Його рекомендовано вносити від 2–3-х листків у культури до прапорцевого листка включно, один раз за сезон – восени або навесні. У гербіциду Квелекс™ низька норма використання, широке вікно застосування, він не має обмежень у сівозміні та виготовляється у вигляді водорозчинних гранул. Для підвищення ефективності дії рекомендовано додавати ад’ювант – ПАР Віволт® або Айказ®.

Уже після першого використання гербіциду Квелекс™ можна пересвідчитися в його ефективності. Переконатися, що бур’яни можна контро­лювати по-новому, українські аграрії мали змогу минулого сезону. Так, своїми враженнями поділилися агрономи провідних господарств Київщини.

Олег Петриченко, агроном ДП «Кліринг-Агро» (Сквирський р-н, Київська обл.)

– З продуктами компанії Corteva Agriscience працюємо давно, часто використовуємо їхні гербіциди, зокрема на зернових колосових та соняшнику, добре знає­мо й фунгіциди. Спів­працею з компанією задоволені. Новий гербіцид Квелекс™ застосовували торік і цього року. Випробували його 2019-го на ячмені озимому – на 450 га, а цьогоріч вирішили спробувати й на пшениці – на 415 га.

Подобається його ефективність – прибирає з посівів пшениці та ячменю все зайве. Велике значення має й термін використання – його можна вносити до прапорцевого листка включно. Такий тривалий період і гнучкість у використанні дають змогу зорієнтуватися й почистити поле. Звісно, слід дотримуватися регламенту внесення, зважати на температуру.

Цього року умови були проблемні, не вистачало температури, але гербіцид впорався добре. Раніше застосовували інший препарат від іншого виробника, однак Квелекс™ мені сподобався більше. Є багато ефективних гербіцидів, однак на деякі культури вони чинять негативний вплив. А Квелекс™ дуже м’який до культури – ячмінь і пшениця були чисті, не пригнічені, препарат не обмежує сівозміни. Норма не висока – 60 г/га і менше. Вносили без змішування з іншими гербіцидами. Є у нас і невеликі площі пшениці ярої. Квелекс™ використовували й на ній. Отже, плануємо його вносити і надалі.

Усього маємо в обробітку 1,5 тис. га, вирощуємо пшеницю озиму та яру, ячмінь озимий, сою, соняшник, кукурудзу. Врожайність ячменю цього року становить 62 ц/га на круг, пшениці – 48 ц/га. Обробіток ґрунту залежить від культури, стану поля й умов року, однак переважно дотримуємося традиційного.

Олександр Вахній, агроном СК «Агробізнес» (Кагарлицький р-н, Київська обл.)

– В обробітку в нашому господарстві 3,5 тис. га, на яких вирощуємо кукурудзу, соняшник, пшеницю озиму, ячмінь озимий, сою і гречку. Гречки цього року виростили більше, ніж сої. Тривалий час користуємося препаратами захисту, що пропонує компанія Corteva Agriscience. Гербіцид Квелекс™ використовували на пшениці озимій (500 га) та ячмені (100 га). Одна з основних переваг – подов­жений період внесення, до завершення фази прапорцевого листка. Особливість нинішнього сезону полягає в тому, що весна була холодною й бур’яни не проростали. Дехто гербіциди на пшениці озимій вносив двічі, однак я зачекав до фази прапорцевого листка і появи хвилі бур’янів – 50 г/га гербіциду Квелекс™ ефективно прибрали всіх конкурентів за вологу й поживу з посівів пшениці та ячменю. Погодні умови були складними, однак дії гербіциду не завадили. А ще Квелекс™ контролює гербіцидостійку падалицю соняшнику. Препарат вносив самостійно, без сумішей, норма – 50 г/га, використовуватимемо його й надалі.  

Більше на www.corteva.com.ua

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. ©2020 Corteva.