До 14 червня триватиме реєстрації учасниць проєкту «ТАЛЕНТА», ініційованого компанією Corteva Agriscience.

Торік подібний проєкт було започатковано в Іспанії, де Corteva Agriscience разом із Федерацією асоціацій сільських жінок Іспанії (FADEMUR) дали життя освітній інноваційній програмі для жінок-новаторок, зайнятих у сільському господарстві.

Цьогоріч – черга українок продемонструвати свої ідеї. Відтак наша країна стане другою, де цю програму буде реалізовано.

«ТАЛЕНТА» – це програма з розширення можливостей освіти й доступу до фінансів для жінок, зайнятих у сільському господарстві України.

Серед завдань програми такі: використовуючи сучасні інструменти комунікацій, посилити поінформованість та, як результат, здатність сільських жінок, зокрема, жінок-аграріїв, до самозайнятості та підприємництва, відкрити їм можливості доступу до фінансів та інформації; організувати й реалізувати освітньо-навчальну програму для жінок, зайнятих у сільському господарстві, яка би допомогла їм розвивати, осучаснювати, робити конкурентоздатним, ефективним, креативним свій бізнес, забезпечуючи його сталість і позитивну динаміку відповідно до Цілей Сталого Розвитку ООН; сприяти реалізації кращих мікропроєктів завдяки наданню переможницям Програми грантів.

Проєкти, які братимуть участь у програмі, мають бути спрямовані на поліпшення продовольчої безпеки громади, мають бути важливими для громади й мають залучати громаду для розв’язання певної проблеми. Серед таких прагнень можуть бути, приміром, поліпшення забезпеченості питною водою, ефективна реакція на зміни клімату, збереження екосистем суші тощо. 

Подавати проєкти мають право жінки, які працюють у сільському господарстві та проживають винятково в сільській місцевості. Реєстрація учасниць – до 14 червня на сайті talenta.org.ua.

Опісля буде відібрано 20 учасниць, які дістануть доступ до безкоштовного онлайн-навчання, що триватиме з 22 червня по 28 серпня та займатиме по 3 академічних години на тиждень.

Із 28 серпня до 21 вересня передбачено підготовку мікропроєктів. А 15 жовтня, коли відзначатимуть Всесвітній день сільських жінок (ця традиція бере свій початок від 2008 р.), у Києві відбудеться урочиста церемонія, під час якої трьох призерок буде пошановано грантами у сумі $5000, $4000 і $3000 відповідно за 1-ше, 2-ге й 3-тє місця.

І ще одна важлива дата: до 31 травня 2021 р. відбуватиметься моніторинг імплементації проєктів-переможців. Отже, у добру путь! Новаторські цікавинки мають бути реалізовані!