В Європарламенті проголосували за скасування на один рік торговельних бар’єрів на імпорт української продукції до ЄС, окрім цього у Євросоюзі мають намір підтримати економіку України, повідомляє DW.

За відповідне рішення на пленарному засіданні в Брюсселі проголосували 515 євродепутатів, 32 проти, 11 утрималися. Регламент про лібералізацію торгівлі з Україною має затвердити Рада ЄС, у червні він набуде чинності.

Мита на певні українські промислові товари ще діють, як наприклад системи вхідних цін на фрукти та овочі, і до цього тарифні квоти на безмитний імпорт сільгосппродукції. Мета – ввозити до ЄС всі українські товари без сплати мит. Антидемпінгові мита на українські товари впродовж дії регламенту, не будуть збиратися. Скасування будь-яких перешкод продукції з України має пом’якшити вплив війни на нашу економіку.

«Російська неспровокована та невиправдана агресивна війна проти України справляє з 24 лютого 2022 року вкрай негативний вплив на спроможність України торгувати з рештою світу, як через руйнування виробничих потужностей, так і через недоступність значної частки засобів транспорту внаслідок закриття доступу до Чорного моря», – вказано у проєкті регламенту.

Втім дію регламенту можуть призупинити у разі, якщо Україна запроваджуватиме нові торговельні бар’єри для товарів з ЄС, за винятком дійсно виправданих у контексті війни кроків.

 

 

Пропонуємо:

Литва: спрощено умови ведення українського бізнесу

США з Європою допоможуть Україні експортувати зерно

Special for U: ЄС може назавжди скасувати мита та квоти для Uкраїни

Компенсація втрат війни: Мінекономіки України сподівається на ринок ЄС

Сольський про війну в Україні: як страждає агро, зміна пріоритетів, якість, виробництво, квоти ЄС