Незважаючи на те, що аграрій може продати майже все, за винятком гречки, що обмежена внутрішнім споживанням, сільгоспвиробникам варто звернути увагу на сою.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю виданню «ЗЕРНО» висловив власник АТМ, Юрій Дробязко.

«Не надто добре продається жито. Овес теж має низький поріг насичення ринку. Проте якщо ми говоримо про сою, її можна вирощувати в необмеженій кількості», – каже наш співрозмовник.

Власник АТМ визнає, що не дуже полюбляє соняшник, втім і він дає змогу сіяти без обмежень, як і ріпак. Втім саме соя має більше сенсу.

«Я б на місці людей, які коригують сівозміну, сіяв би сою. Проблема в чому? Що коштує дорого? Оренда землі – й це стосується всіх культур. Далі – кількість палива, яке витрачається на повний цикл певної культури. Логістика до елеватора, якщо культура потребує елеваторних послуг. Далі – енергоносії на елеваторі, якщо культура потребує сушіння. Далі – логістика до місця продажів. Чим дорожчий товар і чим менший обсяг, тим вигідніша логістика. Далі – добрива, якщо культура потребує добрив. Добрива сьогодні купують за великі гроші. Якщо культура не потребує добрив, вона значно краща для цього часу», – пояснив Дробязко.

Експерт водночас зазначив, що порівнювати економіку ріпаку та сої у тих, хто знається на культурах сенсу немає: у справжніх майстрів показники більш-менш співпадають. Втім всеодно сою трішечки вигідніше вирощувати через елеватори та сушарки.

«Якщо хтось уміє вирощувати сою і вміє вирощувати ріпак, він отримає за сприятливих погодних умов від 3 до 4 т ріпаку. Є 5-тонні рекордсмени, але вони не так часто трапляються і не на круг. Сою також аграрії вирощують від 2,5 до 4 т. Вартість у них ідентична. Оскільки вартість подібна, то й логістика подібна. Однак сою може приймати кожний елеватор, а от ріпак – ні. Через дрібність зерна, через короткий період збирання і через високу олійність. Деякі сушарки не можуть сушити ріпак, а сою – можуть», – резюмував співрозмовник.

 

 

 

Пропонуємо:

Юрій Дробязко, АТК: «Головний ворог інвестора – агроном»

Юрій Дробязко: для України це був не найважчий рік (ВІДЕО)