Міністерство закордонних справ України категорично засудила дії російської сторони, яка розкрадає українське зерно на тимчасово захоплених територіях, йдеться в офіційному коментарі відомства.

«Російські окупанти вилучають українське зерно, спрямовують його на власне споживання або намагаються продати на міжнародних ринках. Крадіжки харчових ресурсів з території незалежної суверенної держави є одним із проявів мародерства», – пояснює МЗС.

Міністерство звернулося до країн з проханням не купляти російське зерно, адже у партіях країни-агресорки може бути те саме вкрадене українське зерно, тож не варто підтримувати мародерські дії.

“Будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, є співучасником цього злочину», – оголошується МЗС.

Відомство констатує, що отримано численні свідчення українських аграріїв, є і документальні докази, серед яких розпорядження так званої «мерії Бердянська» про вилучення пшениці та ячменю у приватних компаній, реліз законодавчих зборів Красноярського краю, пропозиції російського міністерства відкласти введення в дію інформсистеми відстеження зерна.

МЗС звертає увагу на деструктивні дії російської сторони, що є порушенням принципів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), гарантування продбезпеки та подолання голоду, і це ставить під питання доцільність членства РФ в організації.

Наше відомство вимагає припинити розкрадання зерна та розблокувати українські порти. А міжнародну спільноту закликає посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії РФ проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі.

За даними Мінагрополітики, окупанти вкрали принаймні 400–500 тис. тонн зерна на понад $100 млн.

 

 

Пропонуємо:

Мінагро: вивезти зерно лише залізницею неможливо

Собівартість війни: експортне українське зерно здорожчає

Німеччина констатує «зернову війну» та попереджає світ

США з Європою допоможуть Україні експортувати зерно

Продовжує надходити інформація про розкрадання зерна з елеваторів

З неба все видно: супутник зафіксував російське судно з краденим українським зерном