США та Європа працюють над розблокуванням поставок українських зернових, заявив президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, присвяченого діям американського уряду щодо боротьби з інфляцією.
“Перша причина інфляції – це, звісно, пандемія… Ще одна причина – це війна путіна в Україні. Ми бачили в березні, що 60% від усієї інфляції за той місяць була пов’язана з підвищенням цін на бензозаправках”, – заявив глава Білого дому.
Байден зосередив увагу, що внаслідок війни в Україні зросли ціни на продовольство “оскільки Україна та Росія є одними з найбільших житниць у світі, які забезпечують поставки пшениці й кукурудзи, що зараз, по суті, повністю зупинилися”.
Президент США нагадав про 20 мільйонів тонн зерна на українських складах та у сховищах, та вказав про намір знайти шляхи виводу зерна на світовий ринок, що має допомогти знизити глобальні ціни на продовольство. Втім, зерно блокується.
“Ми працюємо з нашими європейськими партнерами, щоби вивести це продовольство на світовий ринок, і це могло би допомогти знизити ціни. Але це важко – знову ж – через вторгнення путіна й росії в Україну”, – заявив Байден.
Американський гарант нагадав про вплив пандемії та війни на світовий ринок, та вказав, що саме ці наслідки спричинили “історичну інфляцію в країнах по всьому світу”.
За оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО) в Україні станом на початок травня знаходиться близько 25 млн. тонн зерна, яке неможливо вивезти, морські порти заблоковано російською стороною.
Пропонуємо:
Україна ініціює створення зернового ОПЕК
США значно скоротили обсяги експорту пшениці
Держстат звітував про скорочення нашого експорту
Україна намагається забезпечити експорт до Африки
МЗС звертається з проханням не купляти награбоване зерно
Байден нагадав про необхідність продовжити стамбульську угоду
Продовжує надходити інформація про розкрадання зерна з елеваторів
Європарламент скасував торгові обмеження на імпорт українських товарів
Аграрні відомства України та США підписали меморандум про співпрацю
Канада має намір допомагати Україні з обладнанням фітосанітарного контролю
Міністр Кулеба звернувся до США із проханням лібералізації українського агроекспорту