В Україні у другій половині листопада-2021 на посівах озимих зернових фіксуються хвороби та активне живлення хлібної жужелиці, озимої совки та злакові мухи, повідомляє Держпродспоживслужба.
По регіонах країни понад 4% посівів озимої пшениці, окремі поля постраждали на 30%, за чисельності 0,3-2 екз/м², заселено личинками хлібної жужелиці, пошкоджено в середньому 2, макс. у вогнищах до 5-9% рослин в Запорізькій області.
На 5-48% досліджених площ гусениці озимої совки в чисельності 0,5-2 екз/м² пошкодили 0,5-3, макс. 6-10% рослин озимих зернових культур (Запорізька, Сумська обл.).
“Осередки розвитку локалізовані. За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці, гусениць озимої совки на 1 м²) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають обприскуванням дозволеними препаратами”, – йдеться в тексті повідомлення.
Вказано, що на 5-48% площ озимих зернових фіксується шкідливість відроджених личинок злакових мух на 0,5-2% рослин.
По країні борошнистою росою, кореневими гнилями, септоріозом охоплено 1,5-8% рослин озимих пшениці та жита. Іржа спостерігається на 2-3% рослин озимих зернових у західних областях. У Закарпатській, Миколаївській, Одеській та інших областях країни гельмінтоспоріозом уражено 1-6% рослин озимого ячменю.
Пропонуємо:
До 60% посівів сої заселено шкідниками
Площі під озимими серйозно скоротилися
Україна активно експортує зерно і насіння
Держспоживслужба відзвітувала про озимину
Мінагро розповсюдило дані про експорт зернови
В Україні озимі можуть пошкодити гризуни та льодова корка
Цукровий буряк: шкідники спричиняють збитки аграріям
Мінагро інформує: посіви озимих атакують мишоподібні гризуни
Експорт зерна з морських портів збільшиться: зросли потужності
У трьох областях країни фіксується відродження гусениць стеблового кукурудзяного метелика