За шкоду довкіллю Україна може стягнути максимальні репарації з агресивної країни-сусіда. Вже розробляється механізм, який дозволяє це зробити, з посиланням на главу міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця повідомляє Інтерфакс-Україна.

В ефірі загальнонаціонального телемарафону посадовець вказав, що поки в світі немає прикладів отримання репарацій за заподіяння шкоди навколишньому середовищу, втім Україна може стати першою країною, яка отримає максимальне відшкодування збитків.

Чиновник також проінформував, що Мінприроди направило окремі методичні розробки до Міністерства юстиції, триває визначення обсягів збитків, іде подальша робота.

Навіть за попередніми підрахунками збитки від екоциду обчислюються сотнями мільярдів гривень. І це не враховуючи збитки агросектору, адже довкілля і агро дуже тісно пов’язані.

Так, про шкоду рибному промислу вже заявила Українська Природоохоронна Група UNCG на сторінці в Facebook, постраждали прісноводні водойми. Заподіяну шкоду тваринництву та рослинництву України ще належить підрахувати.

 

 

Пропонуємо:

Екологи проведуть ревізії елеваторів

Закон про меліорацію може знищити річки України

Україна потрапила до топу країн з ризиком посухи

Від дефіциту ЗЗР потерпають аграрії, які використовують генерики

Аграрні війська: як група АГРОТРЕЙД працює за умов воєнного стану

Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено склад міндобрив на Тернопільщині

Раз на 10 років: в Алмере відбудеться міжнародна виставка садівництва World Floriade Expo 2022