У посівах озимих зернових після стерньових попередників розножуються личинки хлібної жужелиці, інформує Держпродспоживслужба щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур у своєму звіті.

Так, в Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській та Полтавській областях хлібна жужелиця фіксуєтсья за чисельності 0,5-2, максимум, в осередках Запорізької області 3 екз. на кв.м., пошкоджено 1-6% рослин.

Вікове співвідношення личинок: ІІ- 22%, ІІІ – 78%, розвиток шкідника осередковий. В разі підсіву на ослаблених та зріджених посівах озимих ярими зерновими колосовими культурами личинки фітофага харчуватимуться їх сходами.

Теплими сонячними днями фіксується заселення озимих хлібними блішками, злаковими мухами, цикадками, спостерігалось живлення незначної кількості імаго трав’яних клопів, серед них переважно розмножується люцерновий клоп. Відновлюється живлення гусениць озимої совки, які за чисельності 0,3-2 екз. на кв.м. пошкодили 1% рослин.

Тепло в ґрунті активізувало переміщення перезимувалих личинок ґрунтових шкідників (дротяники, несправжні дротяники, личинки травневих хрущів) у верхні шари, шкідники заселились на 4-8% обстежених площ. В Одеській та Полтавській областях фіксують вихід жуків піщаного мідляка та заселення ним прикрайових смуг озимих зернових. Імовірно пошкодження ярих зернових, сходів ранніх просапних культур.

Захист озимих зернових за надпорогової чисельності фітофага (понад 3-4 і більше личинок жужелиці на кв.м) та інших фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

 

 

Пропонуємо:

В Україні фіксується значне скорочення площ під озимою пшеницею

Озимим потрібні добрива по мерзлоталому, але плюсові температури на заваді цьому — експерт