Швейцарський хімічний концерн Clariant, який спеціалізується на інвестиціях у будівництво підприємств, що працюють на альтернативних джерелах енергії, зацікавився Україною як місцем для капіталовкладення та створення біопалива.

Про це повідомляє Inventure з посиланням на дані нардепа, члена аграрного комітету Вадима Івченка, повідомляє SEEDS.

Він зазначив, що біопаливо та біохімічні речовини, що виробляються із сільськогосподарських відходів, відіграють ключову роль у зменшенні нашого вуглецевого сліду. Подібні інвестиції та успішна комерціалізація нової технології компанії Clariant, окрім значного скорочення парникових газів, надасть великі економічні можливості для аграрного бізнесу країни. Вадим Івченко навів приклад заводу із сільськогосподарських відходів компанії Clariant у м. Подарі (Румунія), який виробляє понад 50 тис. тонн целюлозного етанолу на рік. На ньому працює до 800 працівників, а для забезпечення постачання необхідної сировини підписано контракти із більш ніж 300 місцевими фермерами.

«Ми представили наші пропозиції, а у відповідь отримали «домашнє завдання», після виконання якого компанія має намір приступити до реалізації інвестиційних проєктів. Так, це лише перша зустріч, але сигнали, які ми почули від керівництва компанії, дають нам право сподіватися на позитивний результат переговорів», — наголосив Вадим Івченко.

Вадим Івченко додав, що отриманий целюлозний етанол є майже вуглецевим біопаливом другого покоління. Крім застосування як простого рішення для змішування палива, його виробництво надає додаткові можливості для подальшого застосування в хімічних речовинах на біологічній основі та екологічно чистого авіаційного палива.

 

 

Пропонуємо:

У парламенті прийняли закон про біометан

В Мінагро стартували змагання агростартапів

ГТС: нет водорода, надо обратить внимание на биогаз

За цінами на дизельне пальне слідкуватимуть щодня

Науковець з Єгипту створив біодизель з харчових відходів

Аграрії Одещини відчувають дефіцит пального, Мінагро має рішення

Голова правління Біоенергетичної асоціації України: маємо виробляти біометан

Дороге паливо: науковці закликають аграріїв економити та впроваджувати прогресивні технології обробітку ґрунту