Війна наносить величезні збитки українському сільському господарству, на частку якого, за даними Держстату, разом з сектором лісового господарства та рибництва минулоріч припадало 10,6 % ВВП. ЄС міг би допомогти українському агросектору, якщо б переглянув експортні квоти, заявив італійському інтернет-виданню Аdnkronos розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Чиновник назвав низку проблем воєнного часу: прогнозується зменшення посівів на 20–30% у порівнянні з 2021 роком (наприкінці травня, з завершенням посівної, можна буде сказати точні цифри), не виключається зниження якості посівів та врожайності з гектара. Сольський вказав, що зараз фермери змінюють культуру посівів, обирають після кукурудзи соняшник, збільшилися посіви сої, ріпаку, ячменю і пшениці.

«Треба бути готовими до того, що ціни на продовольство зростатимуть», – заявив він.

Міністр озвучив попередні дані по виробництву: 40-70%, залежно від продукту та ситуації по кожному регіону. Він зазначив, що Україна мала експортувати 20 млн. тонн пшениці з торішнього врожаю на світові ринки, втім зараз це вкрай непросто, морські порти заблоковані: якщо в місяць Україна експортувала більше 5 млн. тонн зернових, в березні відправила на зовнішні ринки 1,4 млн. тонн, частка продовольчої пшениці з цього обсягу дорівнює 200 тис. тонн.

Микола Сольський звернув увагу на суттєву допомогу Європейського Союзу Україні, та вказав, що основною допомогою є перегляд експортних квот і їх максимальне скорочення, що може стати найважливішою підтримкою, яку «український аграрний бізнес очікує від країн ЄС».

«Крім того, ми звернулися з проханням спростити умови транзиту, щоб мати можливість використовувати порти в Балтійському морі та румунські порти в Чорному морі», – заявив очільник Мінагро.

Міністр не виключив, що високі ціни на зернові зберігатимуться впродовж 3–5 років.

 

 

Пропонуємо:

Україна ініціює створення зернового ОПЕК

Україна без солі: зупинилось підприємство «Артемсіль»

Україна-Польща: міністри підписали папери про експорт

Скасовано мити та квоти між Україною та Великою Британією

Під час війни виробництво круп має бути пріоритетом – УКАБ

Менше пива: в Україні значно скоротилося виробництво напою

Сольський прогнозує світову продовольчу кризу вже найближчим часом

Європарламент скасував торгові обмеження на імпорт українських товарів

Микола Сольський назвав основні завдання міністерства на найближчий час

Сольський звернув увагу на вплив високих цін на добрива та сівозміну в наступному сезоні

Микола Сольський дав рекомендації щодо вирішення проблем, які постали перед аграріями

Сольський провів переговори щодо налагодження українського агроекспорту через морські порти ЄС