Внаслідок війни в Україні світ швидко відчує продовольчу кризу, заявив в інтерв’ю виданню «Голос Америки» міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

За його оцінкою, продовольчий дефіцит по певним номенклатурам світ відчує вже у липні.

«Ми не вивезли ще 5 мільйонів тонн пшениці, які планували вивезти. Точно планували вивезти, як мінімум, 10-15 мільйонів тонн пшениці цього урожаю. Ми не зможемо засіяти в тому об’ємі, в якому ми хотіли на наступний рік. Це відчують усі ринки. Я думаю, що світ почне гостро це відчувати десь в середині липня», – заявив представник аграрного відомства.

Низка країн Північної Африки, арабських країн, країн Південно-східної Азії ще споживають ті резерви, що сформували раніше, наголосив Сольський.

«Рівно через два місяці, вони приїдуть до країн чорноморського басейну, в першу чергу до нас, і побачать що зерна немає і альтернативи у світі особливої не буде. Тому що це як з нафтою — неможливо різко, за місяць, наростити об’єм», — підкреслив Сольський.

Посадовець вказав, що ціна війни для багатьох країн стане очевидною саме у липні, тоді це усвідомлять навіть ті, хто знаходиться далеко від лінії фронту з Росією.

 

 

Пропонуємо:

Кам’яна та йодована сіль повертається в супермаркети

Ціни на сіль штучно накручують покупці та спекулянти

Насувається глобальна продовольча криза: що каже світ

Держстат звітував про скорочення постачання агропродукції на зовнішні ринки

Сольський звернув увагу на вплив високих цін на добрива та сівозміну в наступному сезоні

Сольський про війну в Україні: як страждає агро, зміна пріоритетів, якість, виробництво, квоти ЄС

Сольський провів переговори щодо налагодження українського агроекспорту через морські порти ЄС