В українських портах знаходиться 57 суден із зерном та олійними, фактично заблокований обсяг в 1,25 млн. тонн, проінформував міністр аграрної політики Микола Сольський.

Посадовець повідомив, що до війни в Україні через порти йшло близько 5 млн. тонн експорту на місяць, а зараз порти в Одесі та Миколаєві не функціонують, хоча обсяг торішнього врожаю на експорт цієї весни становить 20 млн. тонн.

Сольський зазначив, що у разі подовження блокування портів, країна продовжить вивозити товар через західні країни автотранспортом, за допомогою залізничного сполучення та через дунайський порт баржами. Втім, за березень із України вдалося відправити лише 200 тисяч тонн. Чиновник звернув увагу, що абсолютна більшість зерна в портах – трейдерське. На елеваторах зберігається як зерно аграріїв, так і трейдерів.

“На кораблях воно не розвантажується і далі перебуватиме на кораблях. Там зараз 57 суден, в яких 1,25 млн. тонн – це зернові та олійні. Щодо термінів зберігання, я думаю, що навіть самі капітани здебільшого не знають, чи є з цим проблеми. Вони точно не планували, щоб це зерно було на кораблях довго. Загалом все залежить від того, в якому стані трюми цих кораблів. Коли зерно лежить понад три місяці, то виникають проблеми та частина вантажу може бути зіпсована. Залежить від стану суден”, — резюмував міністр.

 

 

Пропонуємо:

ЄС активно купляє соняшник

З України вивозять зерно до Криму

Україна не обмежить агроекспорт – Мінагро

Польща посилює судноплавну незалежність

Українське зерно шукає вихід через Клайпедський порт

Німеччина вже націлилась полегшити зерноекспорт з України

Литва має намір допомогти Україні з агроекспортом залізницею

Через війну в Україні у Британії обмежують продаж соняшникової олії

Є потреба: Україна може експортувати до ЄС за спрощеною процедурою

Ще один напрямок: агропродукцію з України можуть експортувати через латвійські порти

Кожного дня Україна втрачає багато мільйонів доларів через блокаду портів. А якщо розблокують?