НАК “Нафтогаз України” разом з групою компаній Clear Energy в рамках спільного проєкту запустили біогазову електростанцію, яка працює на полігоні твердих побутових відходів у Великих Грибовичах у Львівській області, повідомляє НАК.

“Розвиток низьковуглецевих бізнесів – стратегічний вибір “Нафтогазу”. Завдяки побудованій тут біогазовій електростанції 38 гектарів сміттєвого полігону, що викидає мільйони кубометрів шкідливого звалищного газу, стануть джерелом енергії для навколишніх домогосподарств”, – заявив голова правління “Нафтогазу”.

Відомо, що на рік станція виробляє 2,645 млн. кВт*год, це замінює понад 800 тисяч кубів природного газу і дозволяє забезпечувати господарства “зеленою” електроенергією. Зокрема, її отримають близько 735 домогосподарств, окрім цього викидів СО2 в атмосферу буде значно менше, а це близько 30 тисяч тонн на рік, проінформував співзасновник та голова наглядової ради Групи Clear Energy Петро Багрій.

У компанії вже підрахували, що завдяки цьому об’єкту в атмосферу не потрапить понад 2 млн. куб. метану, який у 30 разів шкідливіший для клімату, ніж вуглекислий газ.

Звалищний газ, який формується при анаеробному (без доступу повітря) розкладанні органічних залишків відходів (залишки їжі, листя, гілок тощо), є причиною пожеж та вибухів на звалищах, зараз це має бути усунено.

“Відкриття цього об’єкта є черговим етапом у рекультивації полігону, черговим етапом у забезпеченні екологічної безпеки мешканців Львова та області”, – зазначив начальник Львівської ОВ Максим Козицький.

У церемонії відкриття брав участь мер Львова Андрій Садовий. Голова міста нагадав, що проект рекультивації полігону у Великих Грибовичах реалізується завдяки підтримці європейських банків. На станції використовується австрійське обладнання Jenbacher, яке гарно себе зарекомендувало в аналогічних європейських проєктах, біогаз збирається зі свердловин на полігоні та з систем збору поверхневих газів. На полігоні вже пробурено 29 вертикальних свердловин на глибину 12,5 м та 4 горизонтальні свердловини.

 

 

Пропонуємо:

На фермах свинарі почали відмовлятися від газу

ГТС: нет водорода, надо обратить внимание на биогаз

Науковець з Єгипту створив біодизель з харчових відходів

Гнідавський цукровий завод вироблятиме біоетанол з кукурудзи

ETG: Аграрії можуть виробляти біодизель для власного споживання

Корисно і для агро: створено першу у світі недорогу піщану батарею (ФОТО)

Голова правління Біоенергетичної асоціації України: маємо виробляти біометан