Дорогі енергоресурси вплинули на різні економічні галузі, зросли витрати на енергоносії, фермери почали шукати альтернативні рішення, серед яких біогаз, який дозволяє генерувати енергію, заощаджувати, утилізувати відходи та скоротити обсяг викидів парникових газів.

В Асоціації “Свинарі України” (АСУ) одним з таких підприємств назвали ПП «Сігма» (Дніпропетровська область), яке вже близько 8 років використовує для обігріву твердопаливні котли, а на одному з майданчиків, відгодівельнику, на підприємстві встановили біогазову станцію, яка працює суто на свинячій гноївці, без додавання інших субстратів.

На фермі налічується близько 10 тисяч свиней, які продукують 80-100 м³ гноївки щоденно. Це дозволяє виробляти 2,5 тис. м3 біогазу, або 80-100 кВт електроенергії. Для майданчика цього достатньо, до того ж під час виробництва біогазу генерується близько 150 кВт теплової енергії, пояснив директор з розвитку тваринництва ПП «Сігма» Артур Лоза. Він наголосив і на системах рекуперації тепла та використання енергії сонця, що дозволяє заощадити.

Лоза наголосив про вартість таких проєктів та необхідність підтримки з боку держави, що надало б можливість вітчизняному свинарству стати енергонезалежним, енергоефективним та “зеленим”, відповідаючи провідним трендам.

 

 

Пропонуємо:

В країні рекордний попит на поросят

У ТОП-виробників свинини сталися зміни

ФАО разом з ВАР нададуть допомогу свинарям

На енергетичній біржі тривають газові торги

В 2022 році рентабельність свинарства значно підвищиться

Подорожчали свині до рекордних показників: більше, ніж в ЄС

Стартувала ще одна біогазова електростанція у Львівській області

Вперше в Україні розпочато промислове виробництво мармурової свинини (ФОТО)

Газ дешевше: Мінагрополітики пообіцяло підтримати виробників соціальної продукції