Україна розпродаватиме молочну продукцію на зовнішні ринки, у Мінагрополітики нашої країни запевняють, що цьогоріч молочний сектор може бути профіцитним, здатним забезпечити і внутрішній, і зовнішній попит, повідомляє аграрне відомство нашої країни.

«У Міністерства є впевненість, що молочний сектор може бути профіцитним – він здатний забезпечити внутрішній попит і одночасно експорт молочної продукції. Тому виробники можуть спокійно планувати свою експортну діяльність у довгостроковій перспективі», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ході експертної дискусії щодо стану молочного сектору.

Висоцький нагадав, що уряд не обмежував експорт молочної продукції, для інших категорій товарів запроваджено заборону на вивезення або потрібне ліцензування.
На думку експертів, через скорочення кількості споживачів та зниження платоспроможності українців, за попередніми прогнозами, для потреб експорту в 2022 році в Україні може залишитися близько 500 тис. тонн молока, або 17% загальної пропозиції сировини.

Для подальшого розвитку експорту потрібно удосконалити спрощений дозвільний механізм перетину європейського кордону і транзиту через ЄС, а також інтенсифікувати контейнерні перевезення європейськими портами, потрібна і сертифікація українських виробників на право молочного експорту до ЄС.

 

 

Пропонуємо:

Корови у VR-окулярах дають більше молока

Названі головні регіони серед виробників молока

Для внутрішніх потреб українців молока вистачить