У зв’язку з воєнним станом, обмеженим експортом сільськогосподарської продукції та низькими ринковими цінами за врожай, Всеукраїнський Конгрес Фермерів та провідні об’єднання агросектору направили спільного листа до Міністерства фінансів та Міністерства аграрної політики та продовольства з проханням забезпечити фінансові умови ведення сільськогосподарської діяльності в Україні.

Вищезазначені обставини не дозволяють фермерам реалізувати продукцію. У зв’язку з браком фінансових ресурсів аграрії не можуть вчасно здійснити погашення за залученими кредитами та розпочати фінансування осінньо-польових робіт.

Експерти підрахували, що вартість робіт для проведення весняної кампанії 2022 року еквівалентна вартості для проведення збиральних робіт у поточному році та посівної кампанії під урожай 2023 року.

Аграрна спільнота призиває Кабінет міністрів розглянути можливість забезпечення агротоваровиробників дешевими кредитними ресурсами, зокрема:

— продовжити період надання кредитних ресурсів під державні гарантії до кінця року;

— пролонгувати діючі кредитні угоди за пільговими ставками;

— збільшити вдвічі (до 120 млн. грн) максимальний ліміт за кредитами, який підлягає здешевленню аби ті, які вже отримали кредит і поки не змогли реалізувати свою продукцію, продовжили свою діяльність.

 

 

 

 

Пропонуємо:

Кредити на посівну: які банки і скільки видали

Фермерам видали кредити для проведення посівної

Свіжі цифри: які регіони отримали більше аграрних кредитів

Нашим фермерам не вистачає державного фінансування

Найбільше державних аграрних кредитів залучила Київщина

Ощадбанк пішов назустріч: аграріям спрощено кредитування

Програма «Доступні кредити 5–7–9»: скільки позики залучили сільгоспвиробники

Стало відомо, скільки на сьогодні залучено за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»