Анонсуються зміни до процедури транзиту українського зерна між Україною та Польщею, перевезення агропродукції через кордон має бути спрощено.

Такий висновок можна зробити за результатами зустрічі віцепрем’єра, міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським.

Ковальчик зазначив, що основною темою перемовин було транспортування українських зернових через Польщу.

«Ми дійшли висновків, які, з одного боку, спростять транспортування через кордон, а з іншого боку, дадуть повне відчуття продовольчої безпеки в країні», – заявив представник польського відомства.

Ковальчик наголосив, що вся продукція, яку везуть з України до Польщі, і надалі підлягатиме суворому фітосанітарному контролю.

«Ми хочемо, щоб польські харчові продукти, а також корми, були повністю захищені», – пояснив міністр сільського господарства Польщі.

Ковальчик проінформував і про нові процедури для транзиту українського зерна через Польщу.

«Ми також хочемо запровадити гарантії, але без необхідності повного фітосанітарного контролю, для продуктів, які будуть перевозитися з України транзитом. Тут ми домовилися про два шляхи в залежності від виду транспорту», — зазначив міністр.

За його словами, коли мова йде про залізницю, перевізник буде зобов’язаний убезпечити, опломбувати вагони до моменту перевантаження. Перевірки здійснюватиме Національна податкова адміністрація. Вимагатиметься “дуже чітке зазначення місця призначення” вантажу. Ковальчик додав, що аналогічні процедури застосують й до колісного транспорту. Нові рішення мають покращити прикордонне оформлення транзиту зерна.

 

 

Пропонуємо:

В країнах профіцит: забагато українського зерна

ООН повідомляє про безумовну згоду РБ щодо транзиту нашого зерна

Держмитслужба: Польща відновлює транзит сільгосппродукції з України

Зерно: польські фермери готові зіпсувати візит Зеленського до Варшави

Просто бізнес: в Польщі замислилися про мито на українську агропродукцію

У Польщі оприлюднили реальний обсяг експорту українського зерна через країну