Вчені з Національної академії аграрних наук України заявили, що погодні умови у квітні були сприятливими, і це добре для майбутнього врожаю.

Вологозабезпечення ґрунту на час відновлення весняної вегетації було проблемним, кількість опадів взимку виявилася меншою за середньорічну норму. Як вказують фахівці, за квітень випало близько 65 мм опадів, і це в півтора раза більше середніх багаторічних показників.

«Враховуючи те, що у квітні, який за рівнем вологозабезпечення є визначальним у плані врожайності озимих зернових культур, опадів випало більше середньобагаторічної норми, аграрії нашої країни, вірогідно, зможуть отримати вагомий урожай пшениці озимої, який буде близьким до минулорічного, але не більшим за нього, оскільки тієї рекордної кількості атмосферної вологи, яка спостерігалася впродовж весняно-літньої вегетації озимих зернових культур у 2021 р, цього року очікувати не варто. А це, безумовно, вплине на індивідуальну продуктивність рослин, а отже, на врожайність озимини та валовий збір зернової продукції», – прогнозують науковці.

 

 

Пропонуємо:

Аргентинська пшениця: потороча скорочення

Спершу – хліб, опісля – сільське господарство

В Україні через війну не зберуть 2,4 млн. гектарів озимих

В Україні може значно скоротитись наступний врожай

Українська пшениця цьогоріч: продовжується спад ціни

У липні ліцензування експорту пшениці може бути скасовано

Дослідники виявили ген, що підвищує врожайність пшениці

Індійська пшениця може замінити на світовому ринку українську

Кропивницький район забезпечує посівний матеріал для п’яти областей країни