Україна за результатами переговорів з Єврокомісією та країнами-членами ЄС погодила транзит м’яса свинини та яловичини через Євросоюз, повідомляє Мінагро.

“Україна втратила традиційні шляхи експорту своєї продукції морським транспортом, що призвело до необхідності оновлення умов ввезення та транзиту українських товарів через територію ЄС. За результатами переговорів із Європейською Комісією та країнами-членами ЄС ці умови були оновлені”, – наголошує відомство.

Вже досягнуто домовленості про транзит української продукції через поромне сполучення на румунському пункті пропуску Ісачеа-Орлівка.

“Сторони погоджували здійснення транзиту через ЄС м’яса свинини та яловичини, а також м’ясних продуктів та композитних продуктів з цих видів м’яса, оброблених відповідно до категорій обробок B-F (відповідно до пункту 1 додатка XXVI до Регламенту (ЄС) № 2020/429)”, – пояснює міністерство.

Україна не авторизована на експорт до ЄС у зазначених номенклатурах, проходження погоджено аудит щодо здоров’я тварин, як виняток під час військового стану та деблокади українських портів, дозволено транзит через румунські порти.

Нагадаємо, президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, присвяченого діям американського уряду щодо боротьби з інфляцією, нагадав про блокаду російською стороною українських портів та вказав, що на українських складах та у сховищах знаходиться близько 20 мільйонів тонн зерна.

 

 

Пропонуємо:

МХП довелося скоротити виробництво курятини

Україна намагається забезпечити експорт до Африки

В 2022 році рентабельність свинарства значно підвищиться

Україна відправила на експорт рекордний обсяг м’яса птиці

Шмигаль звітує про збільшення обсягу експорту агропродукції

Мінагро: Україні вистачить м’яса, та ще і на експорт можна постачати

В УКАБ проаналізували проблеми українського експорту яловичини

SuperMeat прискорює комерціалізацію культивованого м’яса

Ще один напрямок: агропродукцію з України можуть експортувати через латвійські порти