Вирощувати свиней стає вигідно, рентабельність зросла за рахунок зниження цін на корми. Це стимулює навіть непрофільний бізнес інвестувати в свинарство, заявив в інтервʼю для МітНюз виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко.

За оцінками експерта, рентабельність інвестицій у вирощування свиней в 2022 році перейде за 100% по року. Вирощування свиней в умовах блокування експорту зерна гарантує прибуток та повернення обігових коштів у бізнес.

Втім, покупцям дешевої свинини ніхто не гарантує.

«Ціни ростуть через дефіцит свиней. За 8 місяців блокування імпорту генетики свиней в Україну, поголовʼя свиноматок зменшилося на 30%. У той же час корми у 2 кварталі 2022 року в Україні подешевшали майже на 50%, а ціни на свиней виросли на 20% і, ймовірно, будуть рости далі. В Україні ціни на свинину ростуть через дефіцит свиней, у світі – через подорожчання кормів», – каже Бабенко.

Він зазначив, що світові ціни на свинину у 2 кварталі 2022 року зросли на понад 50%, це найбільш вражаюче зростання відносно інших видів мʼяса. На думку фахівця, тільки на продажі української свинини на експорт можна отримувати понад €3 млрд.

На думку Бабенко мʼясна галузь здатна забезпечити і нові робочі місця, і додану вартість, і податки, і доступні ціни на продукти харчування.

 

 

Пропонуємо:

Відновлено експорт м’яса з України

ФАО разом з ВАР нададуть допомогу свинарям

На фермах свинарі почали відмовлятися від газу

Подорожчали свині до рекордних показників: більше, ніж в ЄС

Вперше в Україні розпочато промислове виробництво мармурової свинини (ФОТО)