Російське вторгнення в Україну коштує світу занадто дорого: розірвалися логістичні ланцюги, в різних куточках світу фіксується продовольчий дефіцит у певних позиціях, повідомляє видання Bloomberg.

Так, в Австралії вже відчули нестачу салату, в Німеччині бракує пляшкового пива, в США – попкорну, а в Японії наявний дефіцит цибулі та салямі і це може бути тільки початком.

Видання наголошує, що причиною цього явища є не стільки сам дефіцит продуктів, скільки проблеми з глобальним ланцюжком постачання.

«Нестача морських контейнерів і жорсткий ринок праці посилюють проблеми ланцюжка поставок. Вторгнення Росії в Україну посилило ці проблеми, перекривши постачання зерна та олії та викликавши зростання цін на продовольство та енергоносії», – йдеться у публікації.

До Німеччини не приїжджає скло з України, через що любителі пива вже відчули зміни у свободі вибору та кількості напою, США не вистачає кукурудзи, через що вже в кінотеатрах має місце дефіцит попкорну. Окрім цього, в дефіциті кришки, чашки та паперові пакети.

В Австралії через нестачу салату KFC стали додавати капусту до гамбургерів, в декількох країнах мережа ресторанів громадського харчування McDonald’s зупинила продаж великогабаритної картоплі фрі, також через брак постачання.

 

 

Пропонуємо:

Через війну в Україні у Британії обмежують продаж соняшникової олії

Компенсувати не можна: без України світ відчує гострий дефіцит зерна

Держстат звітував про скорочення постачання агропродукції на зовнішні ринки