Роботодавці звернулися з проханням до першого віце-прем’єр-міністра — міністра економіки України Юлії Свириденко з пропозицією дозволити перетинати держкордон окремим військовозобов’язаним, для чого розробити зміни до Правил перетинання державного кордону українцям, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, інформує Федерація роботодавців України.

Зокрема пропонується надати дозвіл окремим категоріям осіб з числа персоналу підприємств, що не мають бронювання (окрім тих, що належать до дефіцитних військових спеціальностей), виїжджати за кордон виключно з метою службових відряджень.

Причина цього – економічна, адже роботу підприємств в тилу теж потрібно якось забезпечувати і збереженням робочих місць, і оплатою праці, і податками та внесками, що є важливим елементом національної економічної безпеки під час війни.

Військовозобов’язані працівники задіяні у процесах безперебійної роботи підприємств та їхньому функціонуванні, тож мають виконувати свої функції і за кордоном: тестувати нове робоче обладнання в рамках контрактів, брати участь у виставках (ярмарках) для промоції продукції національних виробників та укладення нових договорів, і тут практика свідчить, що це важливо, а також інших завдань, які можуть допомогти у зростанні економічної потужності країни.

Насьогодні перетинати держкордон можуть тільки окремі заброньовані військовозобов’язані працівники, а також окремі категорії працівників.

 

 

Пропонуємо:

У Фінляндії бракує українських робітників

Ощадбанк кредитуватиме релокацію бізнесу

Для працівників агросектору подовжено відстрочки від мобілізації

Мінагро допоможе підприємствам з передачею землі для релокації бізнесу

Через мобілізацію представників агросектору осіння посівна знаходиться під загрозою

УКАБ звернувся з проханням дозволити військовозобов’язаним чоловікам виїжджати у відрядження