На форумі “Ринок землі” Асоціація правників України окреслила низку проблемних питань земельного права, повідомляє Закон та Бізнес.

Зокрема, юристи звернули увагу на те, що моніторинг Держгеокадастру не дає уявлення про розвиток ринку, суб’єкти переважного права скаржаться на неможливість пройти всі необхідні процедури, а оренда та емфітевзис стали ризикованими.

Зазначається, що купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення ускладнилася, купити сад чи город раніше можна було за 1-2 дні, зараз це тривало в часі. Юристи зазначають, що Держгеокадастр веде моніторинг, в якому враховує і землі сільськогосподарського призначення, і земельні ділянки для товарного агровиробництва, що робить складним розуміння цифр, середніх сум угоди та ускладнює розуміння розвитку ринку.

Юристи вважають, що проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань, пов’язаних із набуттям права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення” (№6199) вирішить низку проблем, а садово-городні ділянки приберуть зі списку особливих умов та перевірок.

Зазначається, що емфітевзис не дає переважне право на придбання земельної ділянки у разі її продажу. Якщо ж одне із подружжя, які мають землею, є іноземцем, придбана земля юридично є спільною власністю подружжя, але володіти та розпоряджатися їй іноземець немає права. Крім того, перехід права власності на земельну ділянку, якою користуються на правах оренди або емфітевзису до іншої особи, не є підставою для зміни умов або припинення договору, власники ділянок можуть діяти несумлінно, земельну ділянку з орендою або емфітевзисом буде складно реалізувати. Наприклад, як зазначають юристи, для розірвання договору через нібито систематичну несплату можуть створити штучні умови. Юристи рекомендують переглянути вже існуючі договори та внести зміни.

 

 

Пропонуємо:

Стало відомо, скільки куплено землі

ДПЗКУ заявила про потребу у власному земельному банку

Мінагрополітики прогнозує подальше зростання ціни на землю

Ринок землі запустили не для українців: підсумки та висновки

Оголошено п’ятірку українських регіонів з найдорожчою землею

Обіцянка: власникам дач, присадибних ділянок та пайовикам не потрібно сплачувати податок