Попри те, що українські аграрії стикнулися з рядом труднощів, які знижують прибутковість рослинництва (зростання цін на паливо, посівний матеріал, добрива тощо), все-таки кукурудза залишається популярною культурою для агровиробників. «Королева полів» утримує провідні позиції в експорті зерна нашої країни не один рік поспіль. Навіть 2022 року, під час військових дій, експорт зерна кукурудзи становив 24,99 млн т, що на 1% більше у порівнянні з попереднім роком (2021 рік – 24,7 млн т).

Справді, ретельний розрахунок усіх витрат із виходом на планову врожайність – важливий крок у стратегії вирощування кукурудзи. Водночас значну роль відіграє боротьба з бур’янами, оскільки засмічення полів може призвести до серйозного зниження врожайності. Отже, вибір оптимального гербіцидного захисту є ключовим аспектом. Саме він допоможе розкрити максимальний потенціал урожайності, а також зменшити витрати на вирощування культури.

Проблем вистачає

Контролювати бур’яни в посівах кукурудзи ніколи не буває легко. Кожна конкретна ситуація – особлива і має свої нюанси. Та серед усього різноманіття проблем варто визначити такі:

1. Відтермінування гербіцидного внесення, що може бути спричинене затяжними дощами, зниженням температур, особливо в нічні та ранкові години.
2. Ріст бур’янів не припиняється навіть за дощових та прохолодних умов, вони укорінюються та починають конкурувати з кукурудзою. Актуальним стає питання захисту особливо в гербокритичний період для кукурудзи, коли її розвиток найбільш вразливий.
3. Поява другої хвилі бур’янів, в тому числі падалиці соняшнику.
4. Можливе повторне відростання у злакових бур’янів, не повне знищення широколистяних.
5. Фаза розвитку кукурудзи обмежує можливість застосування післясходових гербіцидів.
6. Змішаний тип забур’яненості зумовлює пошук гербіцидів з більш широким спектром дії.

Чи є рішення, яке враховує якнайбільшу кількість сценаріїв, що можуть виникнути в полі? Чи є гербіцид, який наперед передбачає ризики?

П’ять головних причин обрати Сігур

Для подолання проблем, перерахованих вище, фахівці ALFA Smart Agro рекомендують післясходовий трикомпонентний препарат Сігур (мезотріон, 515 г/кг + нікосульфурон, 200 г/кг + римсульфурон, 35 г/кг). Це потужний гербіцид, створений науковцями ALFA Smart Agro для комплексного контролю як злакових, так і дводольних бур’янів, що вирішує сукупність проблем одним внесенням.
Сігур – саме той «майстер-ключ», який є універсальним рішенням. Застосовуючи його, агроном має впевненість: проблема бур’янів у посівах кукурудзи буде точно вирішена навіть у найскладнішій ситуації. Ось п’ять головних причин чому.

1. Вікно застосування. Сігур дуже практичний у використанні завдяки широкому вікну застосування (від 3 до 8 листків у культури включно). До речі, господарства мають досвід внесення препарату навіть у фазу до 10 листка без фітотоксичної дії на культуру.

2. Еталонний спектр дії. Загалом у спектрі дії Сігуру понад 50 видів бур’янів, серед яких можна виділити найшкідливіші: осоти (види), гірчаки (види), мишій зелений, плоскуха звичайна, лобода біла, паслін чорний, зірочник середній, амброзія полинолиста, ваточник сирійський та інші. Крім того, гербіцид надійно контролює всі види падалиці соняшнику (звичайного, ІМІ- та сульфостійкого), а також падалицю ріпаку (ІМІ-стійкого та звичайного).

3. Посилений контроль злакових та дводольних бур’янів. На відміну від багатьох препаратів-конкурентів Сігур має вищі показники ефективності щодо злакових бур’янів завдяки правильному поєднанню римсульфурону та нікосульфурону. Висока ліпофільность римсульфурону дає можливість легко проникати через восковий наліт у листову пластинку та сприяти проникненню нікосульфурону. Водночас нікосульфурон має вищу розчинність, ніж римсульфурон, тому швидше рухається до місця дії. Додаткове доповнення мезотріоном підсилює контроль дводольних бур’янів (як однорічних, так і багаторічних), навіть у дещо перерослих фазах, спричиняючи припинення росту чутливих бур’янів протягом 1–2 днів після обробки, завдяки швидкому поглинанню через листя бур’янів і транспортування в різні їх частини, включаючи коріння.

4. Ґрунтова дія. Завдяки мезотріону Сігур виявляє ґрунтову дію, що стримує появу наступних хвиль однорічних дводольних бур’янів. Трикомпонентний препарат Сігур запускає незворотний механізм, порушуючи життєво важливі процеси в клітинах рослин без шансу на їх відновлення. Це приводить до швидкої та повної загибелі чутливих бур’янів.

5. Унікальна ПАР. Спеціально для застосування в комплексі з гербіцидом Сігур команда фахівців ALFA Smart Agro розробила ПАР Омега Плюс – інноваційне рішення на основі ріпакової олії. Завдання Омега Плюс – забезпечувати прискорене та повне проникнення активних речовин всередину бур’янів. Сігур та його ПАР реалізуються в комплекті й застосовуються в співвідношенні 1:2 (наприклад: 300 г/га Сігур + 0,6 л/га ПАР Омега Плюс).

14 днів після внесення. Сігур (250 г/га) + ПАР Омега Плюс (0,5 л/га). Робочий розчин 200 л/га. Черкаська область, 2022 р.

14 днів після внесення. Сігур (275 г/га) + ПАР Омега Плюс (0,55 л/га). Робочий розчин 200 л/га. Черкаська область, 2022 р.

Сігур – гербіцид преміумсегмента з комплексом важливих переваг. Застосування до 8 (10) листків кукурудзи, ефективна робота зі знищення десятків видів злакових і дводольних бур’янів плюс контроль падалиці соняшнику/ріпаку, висока селективність до культури – ці переваги роблять його оптимальним вибором для аграріїв, націлених на високі врожаї кукурудзи.


Сучасне рослинництво вимагає нових підходів до формування систем захисту. Щодо кукурудзи, то на провідні позиції виходять гербіциди, які не лише проявляють зразкову ефективність, а й легко вбудовуються в схему захисту. Це означає, що препарат має «підлаштовуватися» до потреб господарства, а не навпаки.

Тому для якісного і вчасного захисту посівів кукурудзи обирайте Сігур.

Головне фото: Сігур (0,25 кг/га) + ПАР Омега Плюс (0,5 л/га), 11 днів після внесення. Сігур абсолютно безпечний для культури.

Віктор Бойко, продакт-менеджер ALFA Smart Agro