У червні 2011 року відбудеться національна презентаційно-рейтингова программа «Діловий імідж України. Визнання року – 2010», у рамках якої побачить світ презентаційний альманах з компакт-диском «Діловий імідж України. Міжнародне партнерство». Представляємо номінанта золотої відзнаки «Визнання року – 2010» – ТОВ «Агро-Еліта». (Опубликовано в №4.2011г.)

Одним з найпотужніших сільськогосподарських підприємств, лідером з виробництва свинини та зерна на Нікопольщині є ТОВ «АгроЕліта». Більше двадцяти років компанію очолює Андрій Помазанський.
Історія теперішнього товариства «Агро-Еліта» розпочалася у далекому 1922 році, коли кілька бідняцьких родин згуртувалися для спільного обробітку землі в артіль «Незаможник». Пізніше артіль об’єдналася з іншими агроформуваннями у великий колгосп «Аврора». У часи реформування агропромислового сектору економіки України господарство перейменували на ТОВ «АгроЕліта». Сьогодні це багатогалузеве підприємство, яке спеціалізується на вирощуванні продовольчого та фуражного зерна, технічних і кормових культур (в обробітку близько 5 тис. га землі), а також на промисловому свинарстві (25 тис. голів свиней). Крім того, у структурі господарства є сад, комбікормовий завод, млин, крупорушка, олійниця, хлібопекарня, цехи з виготовлення ковбас, столярний цех, мережа торгівельних пунктів. Агрофірма працює у зоні ризикованого землеробства, проте за сприятливих умов озима пшениця тут дає по 50 ц/га, соняшник – більше 20 ц/га, кукурудза – 56 ц/га. Це результат постійного пошуку та впровадження нових технологій. З 2004 року агроформування є базовим господарством Одеського селекційно-генетичного інституту і має право на реалізацію оригінального та елітного насіння.

Промислове свинарство господарство розвиває з середини 1970-х років. У найближчому майбутньому планує довести кількість поголів’я свиней до 50 тисяч. Для цього є виробничі потужності та великий потенціал спеціалістів. Рентабельність галузі підвищує наявність власної кормової бази та комбікормового заводу, на якому нещодавно розпочалася реконструкція. У галузі свинарства «Агро-Еліта» є базовим підприємством Інституту тваринництва південних регіонів України. Напрацьовано тісні зв’язки з Херсонським та Дніпропетровським державними агроуніверситетами, Інститутом тваринництва центральних районів УААН, Полтавським інститутом свинарства ім. Квасницького та Київським експериментальним інститутом ветеринарної медицини.

В «Агро-Еліті» постійно впроваджуються енергозберігаючі технології. У тваринницьких корпусах встановлено італійські газогенератори та електричні килимки для обігрівання новонароджених поросят. Усі 18 виробничих підрозділів мають власні міні-котельні, холодну та гарячу воду, душові, скрізь зроблено ремонт за сучасними стандартами.

За останні двадцять років агрофірмою прокладено понад 60 тис. кв. м. асфальтованих доріг, і не лише на території підприємства, а й у межах базових сіл – Придніпровського та Мусіївки.

Усі 320 працівників товариства соціально захищені. На високому рівні організовано на підприємстві й охорону праці. На роботу людей з навколишніх містечок та сіл безкоштовно підвозять транспортом «Агро-Еліти», а за гаряче харчування працівники сплачують лише 10%. Успішний керівник підприємства намагається максимально допомагати і селу, і його людям. Селяни отримали нову телефонну станцію на 650 номерів, у Придніпровському за участю директора відкрито церкву, названу ім’ям Андрія Первозванного. За рахунок агрофірми проведено ремонт дитячого садка та фельдшерсько-акушерського пункту, в якому господарство утримує стоматологічний кабінет. За сприяння А. Помазанського на березі Каховського водосховища споруджено насосну станцію, котра подає воду до трьох тисяч домівок. Задоволені співпрацею з ТОВ «АгроЕліта» і пайовики, а їх 1200 осіб. У селі створено футбольну команду, яка виборює призові місця на чемпіонатах району, та дитячу команду з боротьби (дівчатка-дзюдоїстки посідають перші місця на всеукраїнських та міжнародних змаганнях серед юніорів-аматорів). Депутат райради п’яти скликань А. І. Помазанський має високий авторитет серед своїх односельців та визнання держави. За активну життєву позицію його нагороджено орденами Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани», Дружби народів, Жовтневої Революції, знаком Пошани Міністерства агропромислової політики, орденами «За заслуги» І, ІІ та ІІІ ступенів, відзнакою голови обласної державної адміністрації «За розвиток регіону» та іншими почесними нагородами.