Захист на старті – прибуток на фініші!

Застосувати однокомпонентні препарати чи їх бакові суміші – достоту гамлетівське питання для аграрія. І ті, й інші мають свої переваги та свої особливості. Отже, компанія «Август» пропонує свою відповідь.

Насамперед слід врахувати певні чинники під час вибору пестицидів у системі захисту посівів та розуміти різницю в тих чи інших ЗЗР.

Нині неможливо вирощувати стабільно високі врожаї без застосування інтегрованих систем захисту рослин.

У системах захисту сільгоспвиробникам варто звернути особливу увагу на обробку насіння – важливий лікувально-профілактичний захід у системі захисту просапних культур.

За умови висівання в ранній термін – дуже висока ймовірність пліснявіння насіння, ураження фузаріозами, бактеріозами та гельмінтоспоріозами.

Саме в цей період відбувається інфікування молодих рослин кукурудзи летючою сажкою. У цьому разі для контролю патогенів слід використовувати комплексні протруйники, що здатні контролювати збудників хвороб у період проростання насіння, такі як:

• Віал Траст (тебуконазол 60 г/л + тіабен­дазол 80 г/л);

• ТМТД (тирам 400 г/л).

Крім захворювань та зменшення темпів проростання, на стадії сходів найбільшу загрозу молодим рослинам створюють ґрунтові шкідники (дротяники, несправжні дротяники, личинки хрущів, гусениці підгризаючих совок) та наземні фітофаги (імаго південного сірого довгоносика, чорного й сірого бурякових довгоносиків, піщаного і степового мідляків, кравчика-головача). Цьому можна запобігти, обробивши насіння інсектицидними протруйниками, які також захищають посіви від шкідників сходів:

• Табу (імідаклоприд 500 г/л);

• Табу Нео (імідаклоприд 400 г/л + клотіанідин 100 г/л).

Використання протруйника з двома інсектицидними діючими речовинами з різною розчинністю та рухомістю дає можливість захистити посіви на довший період, що конче потрібно для культур зі швидким наростанням вегетативної маси.

При виборі технології з використанням гербіцидного захисту слід звернути увагу на видовий склад бур’янів, фазу розвитку культури і бур’янів, чергування культур у сівозміні. Позаяк на ранніх етапах розвитку такі культури, як соняшник, цукрові буряки та кукурудза повільні в наростанні вегетативної маси і швидко піддаються до заростанню бур’янами. Саме тому конче потрібною умовою для отримання великого врожаю гідної якості є конт­ролювання бур’янів. Захист від бур’я­нів надто важливий у фазі 3–5 пар справжніх листків у соняшнику та 5–8 листків у кукурудзи, оскільки в цей час відбувається утворення зародкових кошиків та качанів. З огляду на це вкрай важливо стежити, щоб посіви були чистими протягом півтора місяця.

При вирощуванні просапних культур (соняшник, кукурудза, соя та ін.) не можна обійтися без ґрунтових та страхових гербіцидів, які контролюють дводольні однорічні та багаторічні бур’яни, однорічні та багаторічні злакові бур’яни. Ці препарати дуже ефективні, адже вони не лише здатні створити ґрунтовий екран, а й не дають бур’янам вирости.

Найпоширенішим у посівах є змішаний тип забур’яненості, представлений у всіх ґрунтово-кліматичних зонах однорічними злаковими (просо куряче, мишії сизий і зелений) та дводольними бур’янами (лобода біла, види щириці, дескурайнія (кучерявець) Софії, хрінниця крупкоподібна, гірчиця польова, редька дика, гірчак березкоподібний, амброзія полинолиста, осоти рожевий та жовтий, березка польова, молочай, ваточник сирійський, гречка татарська, паслін чорний, дурман звичайний та інші). Саме тому правильне застосування високоефективних гербіцидів ґрунтової та післясходової дії дає змогу забезпечити надійний захист посівів від бур’янів. Адже ці бур’яни завдають найбільшої шкоди на початкових фазах органогенезу сільськогосподарських культур. Ефективність усіх ґрунтових гербіцидів залежить від наявності вологи в ґрунті, температури внесення, гранулометричного складу ґрунту тощо, саме тому в системах захисту сільськогосподарських культур обов’язково мають бути присутні як ґрунтові, так і страхові системи захисту рослин. Шкодочинність бур’янів у посівах просапних культур є надзвичайно високою: за наявності 20 різних видів бур’янів на 1 м втрати врожаю можуть сягати 80% і більше! Тому без застосування гербіцидів отримати високий та якісний урожай просто неможливо.

Для боротьби з великим різноманіттям бур’янів використовують діючі речовини з різних хімічних класів. Їх можна комбінувати, щоб збільшити спектр контролю широколистих та злакових бур’янів у посівах. Окрім цього, поєднання кількох діючих речовин гербіцидів із різних хімічних груп в одній баковій суміші запобігає появі резистентності в бур’янів.

Тому на сьогодні компанія «Август-Україна» у своєму портфоліо має широку лінійку ефективних препаратів:

• ґрунтових гербіцидів: Гайтан (пендиметалін 330 г/л), Дерокс (прометрин 500 г/л), Сімба (S-метолахлор 960 г/л), Лазурит Ультра (метрибузин 600 г/л);

• гербіцидів, які можна використо­вувати як у ґрунтових схемах, так і при ранньостраховому внесенні: Мілонга (S-метолахлор 312,5 г/л + тербутилазин 187,5 г/л), Пілот (метамітрон 700 г/л);

• страхових гербіцидів: Балерина (2-етилгексиловий ефір 2,4-Д кислоти + флорасулам 7,4 г/л), Балерина Супер (2-етилгексиловий ефір 2,4-Д кислоти + флорасулам 15 г/л), Біцепс Гарант (десмедифам 70 г/л, фенмедифам 90 г/л, етофумезат 110 г/л), Дублон (нікосульфурон 40 г/л), Дублон Голд (нікосульфурон 600 г/кг + тифенсульфурон-метил 150 г/л), Егіда (мезотріон 480 г/л), Міура (хізалофоп-П-етил 125 г/л), Набоб (бентазон 480 г/л), Тріцепс (трифлусульфурон-метил 750 г/л), Фултайм (мезотріон 75 г/л + нікосульфурон 37,5 г/л + піклорам 17,5 г/л), Хакер (клопіралід 750 г/л), які рекомен­дуються для застосування як самостійно, так і за комбінування в бакових сумішах;

• гербіцидів за системою вирощування Clearfield: Парадокс (імазамокс 120 г/л) та Грейд Про (імазапір 250 г/л +імазамокс 120 г/л + ПАР Адю етоксилат ізодецилового спирту 900 г/л).

Для захисту посівів від комплексу наземних шкідників як у період сходів, так і в період вегетації рослин компанія Avgust рекомендує застосовувати інсектициди:

• Борей (імідаклоприд 150 г/л + лямбда-цигалотрин 50 г/л);

• Борей Нео (альфа-циперметрин
125 г/л + імідаклоприд 100 г/л) +
клотіанідин 50 г/л);

• Брейк (лямбда-цигалотрин 100 г/л).

Вони ефективно знищують імаго майже всіх основних видів шкідників довгоносиків, блішок, мідляків, коваликів, попелиць, шведської та гесенської мух, щитоносок, личинок чортополохівки та ін.

Інсектицид Брейк має потужний нокдаун-ефект, що дає змогу швидко «збити» шкідників з листкової поверхні у період масового їх заселення та відкладання яєць. Крім того, препаративна форма препарату Брейк являє собою мікроемульсію, то ж препарат, на відмінну від будь-яких інших піретроїдів, здатний краще проникати в рослину, довше зберігатися у ній і на її поверхні та ефективно діяти навіть за екстремальних умов. Інсектицид Борей Нео на сьогодні є одним із найкращих препаратів, завдяки унікальному поєднанню трьох діючих речовин з різним механізмом дії, розчинністю та рухомістю, особливо проти всіх видів довгоносиків, широкого спектра сисних та гризучих шкідників, зокрема й прихованоживучих.

Інсектицид Борей завдяки наявності в його складі неонікотиноїду імідаклоприду є системним препаратом серед багатьох інсектицидів на ринку України й проникає не лише крізь оброблену листкову поверхню, а й може рухатися до листків, які наростають, не лишаючи ніяких шансів жодному шкіднику.

Крім протруювання насіння для контролю грибкових та бактеріальних хвороб, виникає потреба в захисті посівів у період вегетації, адже протруйник не в змозі вирішити всі проблеми в захисті від шкідливих організмів, якщо на посівах мають вияв борошниста роса, переноспороз, септоріоз, альтернаріоз, іржа, церкоспороз, рамуляріоз, фомоз, фомопсис та інші. Ефективним рішенням проблеми з хворобами від компанії «Август» є застосування високоефективних фунгіцидів для боротьби з цими захворюваннями, а саме:

 Балій (пропіконазол 180 г/л + азок­систробін 120 г/л);

• Бенорад (беноміл 500 г/л);

• Колосаль (тебуконазол 250 г/л);

• Колосаль Про (пропіконазол 300 г/л + тебуконазол 200 г/л);

• Ракурс (ципроконазол 160 г/л + епоксиконазол 240 г/л);

• Соната (карбендазим 500 г/л);

• Спіріт (епоксиконазол 160 г/л + азоксистробін 240 г/л).

Отже, задля отримання високих урожаїв слід звертати увагу на всі процеси технології їх вирощування. Компанія «Август» завдяки широкому асортименту засобів захисту рослин надає агровиробникам реальну можливість обґрунтовано і професійно обрати технології для захисту сільськогосподарських культур. Уся наша продукція відповідає найвищим вимогам якості, а також якнайповніше дає змогу розкрити генетичний потенціал рослини.

З нами рости легше!
З нами росте врожай! 

Андрій Суханюк, менеджер відділу маркетингу, ТОВ «Август-Україна»