Omya – приватна компанія зі штаб-квартирою в Офтрингені (Швейцарія), котра володіє запасами сировини для виробництва кальцієвмісних продуктів на найближчі 100 років. У корпорацію входить 175 заводів у 50 країнах світу, де працює понад 9000 співробітників, а щорічний обіг становить $4,1 млрд.

Чому саме Omya?

Ми – як компанія, що працює на ринку сільського господарства понад 130 років, – прагнемо використовувати наш глобальний досвід, щоб допомогти фермерам у всьому світі подолати бар’єри для збільшення продуктивності. Наше розуміння фізіології рослин у поєднанні з добривами преміумкласу дає змогу спеціалістам компанії легко інтегрувати їх в наявні схеми живлення, водночас виправляючи хіміч­ний дисбаланс ґрунту.

У чому полягає подвійність дії продуктів Omya?

Це насамперед швидке живлення рослин кальцієм, магнієм, сіркою й одночасне підвищення рівня рН ґрунту, що покращує його гранулометричні властивості, вологоємність, аерацію та активність мікрофлори.

Які переваги продуктів Omya?

Omya Calciprill® 110 – відмінне джерело кальцію, життєво необхідного елемента в клітинній структурі рослин.

Переваги: швидко поліпшує pH ґрунту, покращує структуру ґрунту й утримання вологи, має гнучкі терміни внесення, що забезпечує менший вплив погодних чинників.

Omya Magprill® 80 – джерело магнію та кальцію для рослин, підвищує врожай та покращує його якість.

Переваги: забезпечення цим, необхідним для фотосинтезу елементом, підвищує стійкість рослин проти захворювань, збільшує доступність і засвоєння азоту та фосфору, регулює баланс K/Mg і pH ґрунту.

Omya Sulfoprill® S14 – кальцієво-сірчане добриво, яке стимулює біосинтез білка та хлорофілу (азот-сірчана синергія) завдяки вмісту сірки; підвищує стійкість проти вилягання, знижує ураження грибковими хворобами.

Переваги: є чудовим джерелом сірки без закислення ґрунту, добриво покращує структуру та пористість ґрунту.

Зв’язок між тонкістю розмелювання і реакційністю добрива

Тонше розмелювання, більша реактивність

У чому полягає особливість реакційності добрив Omya?

Реакційна здатність продукту – це швидкість, з якою він нейтралізує іони Н+ у ґрунті. Чим дрібніший і чистіший продукт, тим більша його поверхня контактує з ґрунтом, а отже, тим більш реакційноздатним він буде. Зона впливу частинок карбонату кальцію на навколишній кислий ґрунт становить приблизно 1 мм, незалежно від їх розміру (Stevens and Blanchar, 1992).

Грубий матеріал із меншою кількістю частинок має меншу площу поверхні, ніж такий самий об’єм матеріалу з дрібнішими частинками.

Добрива ультратонкого розмолу Omya містять у вісім-дев’ять разів більше частинок на 1 кг, ніж традиційні вапнякові добрива, що дає змогу більшій площі поверхні увійти в контакт із частинками ґрунту і надлишковими іонами H+ для їх ней­тралізації.

Розмір ультрадисперсних часточок у добриві Omya і залежність швидкості реакції від тоншого розмолу показано на графіку та малюнку.

Отже, Omya пропонує реально ефективні продукти?

Так, ми пропонуємо гранульовані добрива преміумкласу, які забезпе­чують швидку реакцію польових культур і регулювання pH ґрунту вже протягом сезону внесення.

Добрива від компанії Omya збалансовують баланс поживних елементів ґрунту, підвищують активність ґрун­тової мікрофлори під час вегетації, збільшують його вологоутримувальну здатність та аерацію.

Завдяки високій реактивності та внас­лідок менших норм внесення, ніж у традиційних вапнякових добрив (60–300 кг/га), суттєво знижуються витрати на транспортування.

Гранульовані добрива Omya використовуються як для точного, так і для органічного землеробства.

 

THINKING OF TOMORROW

Климчук Микола

менеджер з питань живлення рослин

ТОВ Оміа Україна

вул. Межигірська, 87а, Київ, 0408

(067) 313-60-94; (044) 536-99-73

mykola1.klymchuk@omya.com

omya.com