Колись-заколись, на зорі моєї агрожурналістської епопеї почув одне цікавезне визначення агрогалузі, й у мене народилася ідея: зібрати подібні визначення-назвиська, що їх чути з різних вуст. Звідтоді нагромадив більш як 320 наймень (і краю вочевидячки бігма!).

Здебільш оригінальними назвищами хизувалися ґнири-владці, профіль яких був аж ніяк не аграрним. У своїх палких промовиськах вони зазвичай наводили ґлянц на довколишні реалії і заходилися лити єлей на сільське господарство.


Й починалося: «локомотив вітчизняної економіки», «драйвер», «гарант економічної незалежності», «хлібний кошик прибутків», «рушій», «двигун», «вічний двигун», «вал відбору потужності для валового внутрішнього продукту – ВВП для ВВП», «живильна сила економіки», «життєдайне гречкосійство», «підвалини незалежності», «третина без упину» (мається на увазі третина експорту), «годівничка», «паличка-стукалочка», «патичок-допомогачок», «оберіг» тощо.


Концентрація високохудожніх епітетів на адресу агрогалузі в інфополі зазвичай сягає щонайбільшості в половині листопада, напередодні та під час професійного свята. А опісля… От, власне, ми й щиро зичимо, аби й опісля хліборобську працю цінували всі – від пересічних міських відвідувачів супермаркетів («а хіба сільське господарство в нас є?..» – незрідка запитуються такі постороньки) до перших осіб (зазвичай вдячно промовляють згадані епітети, підготовані для них дбайливцями-помічниками, а надалі в кращому разі про галузь забувають, у гіршому шукають власний фінансовий зиск від повняви врожайних засік)!

Якщо портретувати українську аграрну галузь нині, то вийде, вочевидь, чоловік, що наближається до зрілого віку, має вже певні успіхи й досвід коли-не-коли успішної боротьби за кращу долю, однак ще сповнений достоту молодецького запалу та завзяття.

Хай там як, а галузь – це не абстракція, це конкретні люди, які розбудовують свої агрофірми, плекають землю, виконують і соціальну місію, зрештою.

Мені дуже припало до душі визначення, почуте мною ще в 1990-ті від одного поважного українського майстра врожайної справи. На запитання про рід діяльності він відповів: «Хлібую!» Дієслово ємне, промовисте й напрочуд влучне!

Отже, най хлібування дає вам пожиток, а наполегливість у відкритті нових агротехнологічних обріїв не вщухає!

Водночас хай нурт привітань, щирих побажань успіху та хвилепад позитиву матеріалізуються! Зі святом!