Агрокредити стали менш затребуваними у порівнянні з періодом до війни, причина – дорогі ресурси. Про це заявила голова правління Банку Альянс Юлія Фролова у проєкті «25 провідних банків України під час війни».

Трендом фінансових установ та сільгоспвиробників у сучасних реаліях стала поміркованість, і клієнти обрали шлях зниження собівартості виробництва.

«Вимушена короткострокова економія суттєво не погіршить натуральні показники виробництва в агрогалузі, але дасть можливість здешевити одиницю продукції. Це, своєю чергою, допоможе знизити потребу в зовнішньому фінансуванні», – заявила Юлія Фролова.

Вона вказала, що попит на агрокредити однозначно скоротився у порівнянні з часом до російської агресії.

«Суттєво скоротився попит на інвестиційні кредити, а також змінилися цільові потреби таких запитів. Основна потреба зараз у довгостроковому фінансуванні – це фінансування придбання логістичних інструментів та потужностей для зберігання», – вказала топменеджерка.

Окрім цього тенденцією кінця 2022 року стало масове звернення клієнтів до банків із проханням лонгації кредитних договорів, що забезпечує питання фінансування посівної кампанії 2023 року.

 

 

Пропонуємо:

Юрій Дробязко: для України це був не найважчий рік (ВІДЕО)

Найбільше державних аграрних кредитів залучила Київщина

Свіжі цифри: які регіони отримали більше аграрних кредитів

Наші сільгоспвиробники отримали мільярди пільгових кредитів

Британія-Україна: Борис Джонсон та Андрій Дикун обговорили створення фонду допомоги українським аграріям