Всеукраїнська Аграрна Рада та партнери, зокрема Асоціація «Свинарі України» (АСУ) і Асоціація виробників молока (АВМ), заручилася підтримкою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO). Мета – підтримати агровиробників та тваринників в умовах війни.

Нагальні проблеми вітчизняних аграріїв: зупинка діяльності підприємств в районах бойових дій, логістичні перепони, дефіцит матеріально-технічних ресурсів (МТР). Тож задля оперативного задоволення потреб різних галузей агропромислового виробництва, FAO разом з ВАР та партнерами втілюють програму «Підтримка малих і середніх фермерів та МСП у вирішенні проблем, пов’язаних із порушеннями в ланцюжках поставок, спричинених війною». Це комплексний підхід, що допоможе виробникам по всьому ланцюжку. В рамках проєкту АСУ вирішуватиме і питання збуту поголів’я, і забезпечення сировиною м’ясопереробних підприємств.

«Інвестиційний центр FAO, який відповідає за реалізацію наданого гранту, зокрема в партнерстві з Асоціацією „Свинарі України”, вже понад десять років реалізує різні проєкти технічної підтримки в Україні. До війни їхня увага була зосереджена, по-перше, на попередженні епізоотичних ризиків: реалізовані програми були націлені на підвищення обізнаності України щодо африканської чуми свиней і зменшення ризиків поширення цієї хвороби. По-друге, на забезпеченні безпечності харчової продукції, у тому числі через впровадження різних галузевих стандартів. По-третє, працювала у напрямі підвищення біобезпеки на вітчизняних фермах та м’ясопереробних підприємствах. Проте вторгнення РФ істотно змінило пріоритети і з початком повномасштабних воєнних дій стало зрозуміло, що нині перед агровиробниками інші виклики. Причому часто вони є критичними для існування бізнесу», – заявила президент Асоціації «Свинарі України», Оксана Юрченко.

 

 

Пропонуємо:

У нас з’явиться офіс FAO

Де межа господарювання, а де колабораціонізм?

В 2022 році рентабельність свинарства значно підвищиться

На фермах свинарі почали відмовлятися від газу

ФАО та Канада допоможуть Україні з зерносховищами

ФАО повідомляє про падіння Індексу продовольчих цін

Всесвітня продовольча програма зацікавлена у співпраці з Мінагро

Вперше в Україні розпочато промислове виробництво мармурової свинини (ФОТО)

Цифрова трансформація, прогрес: наші аграрії отримають доступ до світових агроринків

Кабмін затвердив порядок використання фінансової допомоги малим сільгоспвиробникам, які постраждали від війни