Інститут сільського господарства з Кропивницького району почав збір врожаю озимої пшениці та еспарцету, у серпні та вересні посівний матеріал передадуть аграріям з п’яти регіонів нашої країни. Як вказав заступник директора інституту сільського господарства Віталій Іщенко, озимої пшениці посіяли більше 13 сортів, повідомляє Суспільне.

“Це сорти різних екологічних груп, строків дозрівання. Розраховуємо зібрати досить пристойний врожай – від 4,5 до 6 тонн з гектара. Будемо пропонувати нашим товаровиробникам для проведення сортозаміни і сортооновлення”, – заявив він.

На полі площею 8 гектарів працівники інституту сільського господарства посіяли еспарцет, культуру, що використовують як кормову базу у тваринництві.

“По поживній цінності переважає навіть люцерну, а по сухостійкості – більшість багаторічних трав. Особливо актуальна для степової зони, – заявив Іщенко, – В Україні селекцією цієї культури займаються чотири-п’ять установ Національної академії аграрних наук України. Цьогоріч були сприятливі погодні умови для вирощування насіння еспарцету, очікуємо урожай – 1,3-1,4 тонни з гектару. У минулі роки урожайність була на рівні 0,5-0,6 тонн”.

Зібрано перші 10 тонн цього насіннєвого матеріалу, у попередні роки інститут мав партнерів від 9 до 14 областей.

“Нині ми очікуємо з п’яти регіонів України. Крім Кіровоградщини, це – Черкащина, Полтавщина, Дніпропетровщина, Миколаївщина. Ми готуємо для цих степових областей – еспарцет, ячмінь, соя, озимі культури”, – каже директор інституту Ігор Семеняк.

Керівник фермерського господарства з Дніпропетровської області, Василь Кайдаш каже, що посівний матеріал в інституті беруть за п’ять років.

“Думаю, будемо брати матеріал наступного місяця. Але, нині, як нашому господарству, так і нашим колегам не вистачає обігових коштів. Наші трейдери пропонують купувати ячмінь по 1800–2000 гривень. А при такій ціновій політиці посівна кампанія під великим питанням”, – вказав Кайдаш.

До кінця липня в інституті сільського господарства врожай зернових збиратимуть до кінця липня.

 

 

Пропонуємо:

В НААН оцінили врожай озимої пшениці

Українська пшениця цьогоріч: продовжується спад ціни

У липні ліцензування експорту пшениці може бути скасовано

Через мобілізацію представників агросектору осіння посівна знаходиться під загрозою