Зібрати врожай поля, повного тендітної ожини, — справа непроста. Кожну з цих соковитих ягід, які продаються у продуктовому магазині, потрібно збирати вручну, оскільки фрукти можна легко пом’яти або і зовсім зіпсувати. На півдні врожай збирають прямо в розпал спекотних літніх місяців, ягоди на одному кущі не обов’язково дозрівають для збору одночасно, тож може знадобитися кілька зборів.

Робототехнік з біомедичної інженерії Юе Чен разом із співробітниками Технологічного університету Джорджії та Університету Арканзасу працює над автономним роботизованим рішенням цієї важкої роботи. Це інструмент, який здається далеким від традиційної сфери біомедичної інженерії, втім згодом він може призвести до інновацій у малоінвазивній хірургії.

«Збір урожаю є відмінною точкою для підтвердження такого роду технології м’якої робототехніки в реальному світі», — сказав доцент кафедри біомедичної інженерії Уоллеса Х. Коултера Технічного університету Джорджії та Університету Еморі, Чен.

«Я медичний працівник; намагаюся розробити пристрій, який є дуже спритним, дуже сумісним, щоб рятувати життя пацієнтів. Я займаюся багатьма математичними, інженерними та механічними проблемами, і з цієї точки зору прийом ягід з рослини дуже схожий на видалення пухлини з організму», – сказав він, – «Ви хочете визначити ціль, виконати планування шляху, досягти мети, дуже м’яко видалити ціль і, головне, не пошкодити навколишні тканини, як-от кровоносну судину або нерв».

Першим досягненням дослідників є м’який роботизований захват, який може тендітно захоплювати та видаляти ожину з рослини — без пошкоджень. Пристрій презентовано на найбільшій у світі конференції з робототехніки, Міжнародній конференції з робототехніки та автоматизації IEEE.

Прототип захвата нагадує цибулину, або трипалу руку, що не випадково. Працюючи з досвідченим дослідником ожини Рене Трелфоллем з Університету Арканзасу, команда створила сенсорну рукавичку та зібрала дані про силу, необхідну для збирання ягід та типової техніки збирачів.

«По-перше, ми охарактеризували, яку силу створює рука, скільки пальців ми використовуємо, щоб схопити ягоди — насправді ми використовуємо не всі п’ять пальців, ми використовуємо три пальці, щоб схопити, і ми охарактеризували все це», — сказав Чен.

Разом з командою вчений взявся за проєктування. Використовували людську руку для натхнення, матеріалом став м’який силікон з вбудованими датчиками сили для «пальців», а також унікальна система сухожиль для руху.

 

*за інформацією з відкритих джерел

 

 

Пропонуємо:

У Фінляндії бракує українських робітників

Solinftec представив нового робота для точного внесення пестицидів

В Китаї значно збільшиться кількість повністю роботизованих ферм

Мягкая робототехника увеличит количество роботов на фермах

Голландці розробили сонячний агромобіль для покращення ґрунту

Обсяг світового ринку сільськогосподарських роботів до 2030 року зросте майже у 5 разів