Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів, на скільки мільйонів гектарів зменшилася посівна площа в Україні, як це вплине на продовольчу безпеку у світі, а також які найбільші виклики сьогодні вимушені долати учасники аграрного сектору.

Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Сьогодні через бойові дії неможливо провести посівну на площі 3,5 млн. га с/г земель. Відповідно скорочуються й обсяги майбутніх виручених коштів», — заяив Микола Сольський.

За словами міністра, сьогодні держава рекомендує аграріям та фермерам сіяти насамперед ті культури, тонна яких коштує дорожче, а з гектара — менший за розмірами збір урожаю, щоб спростити логістику з вивезення урожаю за рахунок меншого об’єму. Це, зокрема, стосується соняшника, ріпака та сої.

«Звісно, фермер сьогодні обирає на свій розсуд, що сіяти. Але держава та всі учасники ринку між собою в контакті», — зазначив посадовець, відмітивши, що аграрії наразі повністю забезпечені насіннєвим матеріалом.

Микола Сольський також запевнив, що аграрії призвичаїлися до важких умов і знаходять варіанти зберігання, транспортування необхідних ресурсів та забезпечують інші важливі речі, щоб посівна відбувалася.

Стосовно забезпечення пальним, міністр аграрної політики та продовольства України повідомив, що наразі є певний прогнозований дефіцит, але прямо зараз фермери мають можливість брати необхідне пальне для посівної.

«Зрозуміло, що посівна тільки розпочинається, і обсяг пального треба збільшувати, але в ринковій економіці з таким ініціативним свідомим народом, як наш, особливо з фермерами, рішення буде знайдено», — заявив міністр.

Найбільшим викликом залишається питання вивезення зерна з країни.

«Суттєве обмеження експортних логістичних можливостей напряму впливає на те, скільки фермери й аграрії можуть продати зерна — відповідно, скільки отримати грошей, які необхідні для зарплат, посівної, виплати орендарям тощо. Це найскладніша річ», — сказав Микола Сольський.

Тому пріоритетними завданнями на сьогодні є: налагодити логістику, дати можливість фермерам далі працювати та отримувати прибутки, втримати бізнес, виплатити оренду плату селянам і забезпечити зайнятість працівників.

Стосовно гарантій продовольчої безпеки світу міністр підкреслив, що сьогодні усім державам треба адекватно і глибоко розуміти складність ситуації та докладати максимум зусиль, аби зупинити цю війну.

«Адже будь-яке продовження війни — це здорожчання продуктів для всіх країн, у тому числі навіть тих, які раніше про це не думали», — зазначив посадовець.

 

 

Пропонуємо:

В Україні аграрії розпочали посівну у 21 області

«Астарта» планує засіяти цукровими буряками 33,5 тис. га

Кабмін створив координаційну раду з питань аграрної логістики

Держава повністю компенсує аграріям відсотки по кредитах

На українсько-польському кордоні з’явиться «сухий порт» для агроекспорту

Близько 200 тис. га української землі працюють на представників країн-агресорок

Сольський про війну в Україні: як страждає агро, зміна пріоритетів, якість, виробництво, квоти ЄС

Сольський провів переговори щодо налагодження українського агроекспорту через морські порти ЄС