Гектар сільськогосподарської землі здорожчає до 55-60 тис. грн впродовж 2-3 років, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Він повідомив, що на сьогодні середня ціна на ринку землі становить близько 38 тис. грн/га. Представник відомства вказав, що надалі все залежатиме від економічної ситуації, зростання ВВП, а також інших чинників.

Старт ринку землі офіційно оголосив 1 липня міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізичні особи, громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Питання продажу землі іноземним громадянам вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.

На думку експертки із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку Анни Федун, до рішення про продаж своїх аграрних угідь українці дійдуть не раніше 10-20 років. За версією експерта Центру досліджень продовольства і землекористування Романа Нейтера, ТОП-5 українських регіонів з найдорожчою землею виглядає так: Івано-Франківська, Чернівецька, Полтавська, Львівська і Київська області.

 

 

Пропонуємо:

Стало відомо, скільки куплено землі

В Україні збільшився обсяг агроінвестицій

Держпродспоживслужба повертається до Мінагро

Юристи назвали цілу низку проблем на ринку землі

Житель Одеси запропонував свою землю під бази НАТО

Українські землевласники не поспішають розпродавати ділянки

Рада зобов’яже громади проводити інвентаризацію раз на 5 років

В Університеті Небраски ретельно перевіряють ґрунт: є причина

Оголошено п’ятірку українських регіонів з найдорожчою землею

Верховна Рада хоче спростити купівлю невеликих земельних ділянок