Частіше спостерігається зацікавленість невеликих та навіть відносно середніх господарств (за фінансовою потужністю та земельним банком) системою No-Till, заявив виданню ЗЕРНО фермер, консультант Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Ігор Авраменко.

«Зазвичай дрібні господарства стали використовувати маленькі трактори на 24 кінські сили, сівалку прямого посіву на 4-5 рядків, та без плугів напряму сіють і отримують непогані результати. Навіть кращі, ніж у деяких корпораціях», — каже Авраменко.

Він пояснив, що маленький трактор споживає менше палива на гектар, це економно та екологічно. Тож фермери охоче купляють китайські тракторці, дешеві, доступні.

«За 200 тис. грн можна купити нормального китайського залізного коня. До того ж китайці забезпечують їх сівалками прямого посіву», — зазначив фермер.

Він підкреслив, що маленькі господарства вважають не дуже рентабельними, не дуже економічними, а виходить навпаки, вони більш екологічні та економні, забезпечують робочі місця та є своїми, українськими.

«Невеликі господарства, у тому числі сімейні, зазвичай менше використовують пестицидів, менше забруднюють атмосферу, і продукція у них більш якісна, якщо взяти до уваги меншу кількість пестицидів. А якщо вони вже займаються No-Till, там взагалі не потрібно багато добрив та засобів захисту, як це використовують великі корпорації. Отже, потрібно звернути на це увагу на найвищому рівні», — резюмував наш співрозмовник.

 

 

Пропонуємо:

Foxconn будуватиме автономні електротрактори

Час відмовитись від забороненої в ЄС польової «хімії»

Monarch: полностью электрический трактор Smart

Эксперт назвал причины перехода на No-Till в мире

На ринку з’явився трактор від New Holland, який працює на метані

Семейные фермерские хозяйства не выживут, если им не помочь, – Авраменко

Законодавча колізія: Мінекономіки унеможливило купівлю та реєстрацію тракторів