Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що транспортування українського зерна до Балтійських портів через Білорусь неможливе, адже пошкоджені і з цією метою відремонтовані залізниці на українсько-білоруському кордоні можуть стати новими військовими цілями, передає delfi.lt.

«Потрібно упорядкувати всю інфраструктуру, потрібно упорядкувати рух, щоб добрива рухалися з території України через Білорусь до країн Балтії – чи не станеться так, що за цією налагодженою інфраструктурою на певному етапі війни рухатиметься військова техніка у зворотному напрямку? Їм слід дуже обережно оцінювати таку перспективу», – заявив Науседа.

Він висловився, що Лукашенко і так давно дав зрозуміти, що підтримує російську військову агресію, тож про вантажні перевезення через РБ не може бути мови.

«На мій погляд, останнім часом ситуація тільки погіршилася, і Лукашенко показав, що він в одному човні з Володимиром Путіним у цій мерзенній агресії. Моя думка та оцінка не змінюються — треба шукати інші альтернативи», – заявив Науседа.
Він вказав, що не бачить і можливості поновлення транзиту білоруських добрив через Литву, а саме таку умову висуває Білорусь «в обмін» на експорт зерна з України.

Насьогодні українське зерно та агропродукція з України транспортується до Клайпеди через Польщу.

 

 

Пропонуємо:

Насамперед – гарантія безпеки!

Польща допоможе вивезти зерно з України

Білорусь та ООН обговорили питання щодо експорту українського зерна

Мінагро працює над організацією мобільних сховищ для збереження врожаю

Німецький міністр пообіцяв Україні підтримку нових експортних напрямів

Британія висловила готовність супроводжувати українські зерновози: що буде далі?