Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та міністр, відповідальний за Тихоокеанське Агенство економічного розвитку Канади Харджит Саджан провели зустріч, темами якої стали найактуальніші напрями співпраці та підтримка Канадою АПК України, інформує сайт Мінагро.

Важливі питання під час зустрічі сторін – зберігання та експорт зерна, постачання альтернативних джерел енергії й забезпечення країни добривами. Міністр аграрної політики та продовольства України висловив подяку за підтримку України Канадою та за допомогу у вирішенні проблеми нестачі зерносховищ.

“Саме Канада однією з перших надала фінансову допомогу на придбання засобів для тимчасового зберігання врожаю”, – заявив чиновник.

Сольський підкреслив, що навіть попри часткове розблокування зернового коридору його майбутне невизначене, і питання зерносховищ на тлі цієї проблеми не втрачає актуальності. Голова аграрного відомства нашої країни нагадав і про інші проблеми українських аграріїв: несприятливі погодні умови, воєнне вторгнення, яке коштувало дуже дорого: недоотримання прибутку за вироблену продукцію, загроза для нового засіюваня полів озимою пшеницею та ячменем, адже почались фінансові складнощі у сільгоспвиробників. Міністр підкреслив, що постачання будь якої іншої зернової культури, яку можна сіяти весною, стане необхідною підтримкою для фермерів.

Також Сольський нагадав про необхідність у постачанні додаткових джерел енергії для фермерів та сільськогосподарських виробників.

«Систематичні та ціленаправлені обстріли об’єктів інфраструктури направлені на позбавлення України енергетичного ресурсу, не дозволяють забезпечити безперебійність процесів та зберегти існуючі потужності роботи агросектору. Без належного електропостачання постраждають фермери, сільськогосподарські виробники та фактично весь ланцюжок аграрного комплексу. Забезпечення дизельними генераторами стане реальним виходом із спричиненого ворогом енергетичного колапсу»,- заявив Сольський на зустрічі.

Сторони обговорили питання забезпечення України добривами, постачання азоту, фосфору та калію.

«Для нас важливо розуміти потреби аграрного сектору України та, за можливості, надати все необхідне для його підтримки»,- вказав Харджит Саджан.

На зустрічі сторони поспілквалися про конкретні подальші кроки, що забезпечать допомогу та дозволять разом працювати над  пробшлемами. Лідери налаштовані на подальшу тісну взаємодію.

 

 

Пропонуємо:

Канада зацікавилась у продажі добрив в Україну

Україна та Японія тісніше співпрацюватимуть в АПК

Стало відомо, скільки генераторів завезли в Україну

ФАО та Канада допоможуть Україні з зерносховищами

Канада має намір допомагати Україні з обладнанням фітосанітарного контролю

Наш експорт: уряд Австралії висловив зацікавленність у співпраці з Україною