США та Україна мають на меті додати до “зернової ініціативи” порти Миколаєва. Про це йшлося в ході зістрічі міністра інфраструктури України Олександра Кубракова із представниками США, інформує Мінінфраструктури.
В ході перемовин йшлося про спрощення процедури інспектування суден в Босфорі та річну пролонгацію домовленостей.
Кубраков вкахав, що у черзі на інспекцію в Туреччині очікують 77 кораблів, а порти Великої Одеси працюють на 50% потужностей. Обставини впливають на ціну зерна, і зокрема російський шантаж.
Кожного дня агропромисловці та судновласники втрачають сукупно щонайменше $30 тис. Кораблі очікують перевірок у середньому 2-5 тижнів, що значно сповільнює логістику та ставить під загрозу продовольчу безпеку.
Від України вже є офіційне звернення до ООН та Туреччини з пропозиціями, очікуємо відповіді. Обсяг експорту продовольства з 1 серпня з портів Великої Одеси сягає понад 12 млн. тонн. Напрямок: Азія, Африка та Європа.
За результатами першого Міжнародного установчого саміту продовольчої International Summit оn Food Security який відбувся в рамках реалізації української гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine вже зібрано близько $150 млн.
Пропонуємо:
Погода стала на заваді зерновій логістиці
США інвестують в інфраструктуру України
Ще 4 кораблі з зерном вийшли з портів Великої Одеси
До українських портів у черзі чекають більше 70 кораблів
Зеленський озвучив плани щодо ініціативи Grain from Ukraine
В ООН підрахували, наскільки зменшився експорт зерновим коридором
У Польщі оприлюднили реальний обсяг експорту українського зерна через країну
За ініціативою «Зерно з України» заплановано обсяг експорту, залучено мільйони доларів