Аналітики «АПК-Інформ: овочі та фрукти» проаналізували ситуацію на ринку овочів борщового набору в сезоні-2022/23, повідомляє fruit-inform.com.

Наголошується, що оцінка не є точною, втім у моделюванні вивчається вплив окремих факторів на розвиток ринку, розглядається втрата площ під овочевими культурами в Херсонській області та частині Запорізької. Це може призвести до орієнтації на імпорт, у тому числі, за цінами.

Передбачається зниження кількості українського населення на 11% відносно 2021 р. (міграція та окупація територій). Експерти врахували різке зниження посівних площ, дефіцит та здороження палива, посівного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, за попередніми очікуваннями, може призвести до найнижчої середньої врожайності овочів за останні роки. Прогнозується різке зменшення обсягів виробництва, а у випадку, якщо українці почнуть швидко повертатись в Україну, дефіцит продукції стане ще більш відчутним.

На сьогодні аналітики пророкують дефіцит у сегментах картоплі та ріпчастої цибулі. Потенційно необхідний обсяг імпорту картоплі сягатиме близько 300 тис. тонн, споживання оцінюється на рівні понад 100 тис. тонн. Для нормального функціонування ринку моркви та буряку знадобиться декілька десятків тисяч тон імпорту.

Скорочення по цибулі в південних областях сягає понад 50%, заявив менеджер з маркетингу насіння овочевих культур компанії “Сингента” Євген Колінько, повідомляє Украгроконсалт. Він також прогнозує нестачу томатів, а також імовірний дефіцит ЗЗР.

 

 

Пропонуємо:

УПОА прогнозує здешевшення овочів

За час війни борщ сильно подорожчав

В Україні стартувала благодійна ініціатива BORSCH

Ціна борщу: національна страва стає золотою

Туреччина може витіснити українських овочівників

РФ активно розкрадає наші олію та овочі

Великодній кошик в Україні цьогоріч подорожчає на 24,6%

На Дніпропетровщині для потреб ЗСУ приготували сухий борщ

Через міни та складну логістику на Київщині посадять тільки 50% картоплі