Речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсіа Феррер обговорила з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем питання експорту українського зерна, інформує Європейська правда.

“Ми мали презентацію цих заходів за участі різних країн 3 травня. Тоді ми обговорили пакет допомоги на 100 мільйонів євро та умови його розміщення. На цей момент, ми все ще чекаємо на усунення певних односторонніх заходів, які були запроваджені, до того, як ми зможемо зробити наступний крок”, – пояснила Феррер.

Вона підтвердила, що Єврокомісія отримала звернення від кількох країн-членів, які висловлюють протест проти виділення допомоги п’яти країнам.

“Я можу підтвердити, що Єврокомісія отримала такий лист у травні, тобто цього місяця. Ми невдовзі надамо відповідь. Але я не можу заздалегідь передбачати в цей момент, якою буде така відповідь”, – сказала пані Феррер.

Угорщина та Словаччина довго тримали односторонні обмеження. Втім, Словаччина відмовилась від таких дій 12 травня, а Угорщина продовжує свої заходи проти українського агроекспорту.

2 травня Єврокомісія ухвалила виняткові та тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту окремих сільгосптоварів із України після тиску п’яти держав-членів ЄС. Вони звинувачували український імпорт в обвалі місцевих цін.

12 країн ЄС скаржилися Брюсселю на відсутність консультацій щодо угоди про українське зерно.

 

 

Пропонуємо:

В УЗА підрахували обсяги зерна, вкраденого росіянами

На сайті Мінагро представлено інтерактивну статистику світових агроринків