Під час участі у телемарафоні міністр аграрної політики та продовольства України ​Роман Лещенко розповів про кроки Мінагрополітики та Уряду для підтримки сільськогосподарських товаровиробників, підготовки до посівної кампанії–2022 та недопущення продовольчої кризи.

1. Врегулювання цін на пальне в Україні.

Верховна Рада підтримала законопроєкт про скасування усіх акцизів на паливо в державі та понизила ставку ПДВ до 7%. Крім того, Кабінет міністрів розширив питому вагу імпорту дизпалива.

2. Для підтримки аграріїв Уряд запроваджує максимальну дерегуляцію та спрощення усіх механізмів, пов’язаних із постачанням пестицидів.

3. Врегульовані питання мобілізації.

4. Координується забезпечення потреб аграріїв для здійснення посівної.

5. Скасована обов’язкова реєстрація сільгосптехніки.

6. Запроваджено програму кредитної ставки до 0% на поповнення оборотних коштів на піврічний період через компенсацію державними та комерційними банками відповідної відсоткової ставки. Для цього передбачено 25 млрд. грн у Фонді часткового гарантування кредитів.

7. Після переходу української економіки до військового режиму було задіяно більше 300 підприємств харчової промисловості, які працюють на держзамовлення. Тобто, держава замовляє продовольство, а підприємці постачають його в торгові мережі.

8. Сільгосптоваровиробники мають доступ до пільгового кредитування і держзамовлення.

Стосовно загрози продовольчої кризи в світі у зв’язку з війною в Україні, Роман Лещенко зазначив, що українські аграрії засіватимуть всі землі, які лише можна засіяти на підконтрольних територіях і в межах безпеки.

«Мова не йде тільки про Західну Україну, мова йде про Центральну Україну і Південну. Аграрії — це дуже мужні, сильні і вольові люди, які навіть на окупованих територіях під прапором України йдуть в поля та сіють. Я більш ніж впевнений, що ми вирішимо питання продовольчої безпеки. Безумовно, Україна є гарантом для понад 400 млн. людей по всьому світу з точки зору продовольства, але зараз для нас основний критерій — це забезпечення продовольством безпосередньо українського народу», — додав міністр.

Лещенко також прокоментував можливе здорожчання продуктів в Україні та додав, що в Україні достатні запаси минулорічного продовольства і всі плани посівної будуть виконані. Ситуація з експортом залежатиме від воєнно-політичної ситуації, доступу до портової інфраструктури, можливості використовувати залізничні шляхи тощо.

«Усі наявні сьогодні запаси ресурсів йдуть на задоволення потреб населення України. Ми робимо все, аби унеможливити будь-яку продовольчу кризу та гарантувати в цьому питанні повну безпеку», — заявив міністр.

 

 

Пропонуємо:

Окремим ФОПам дозволено не платити ЄП

На Миколаївщині посівна проходить з тривогою

Лещенко повідомив про готовність аграріїв до посівної-2022

Держава повністю компенсує аграріям відсотки по кредитах

Україна є гарантом світової продовольчої безпеки – Лещенко

Аграрії Одещини відчувають дефіцит пального, Мінагро має рішення

Лещенко оголосив про намір залишити посаду, приходить Сольський

Лещенко закликав аграріїв об’єднатися і провести весняно-польові роботи

Микола Сольський назвав основні завдання міністерства на найближчий час

Уряд включив у перелік товарів критичного імпорту техніку та обладнання для с/г робіт