7 провідних аграрних асоціацій звернулися з відкритим листом до президента України. Просять удосконалити та встановити чіткі умови для бронювання спеціалістів аграрного сектору.

Річ у тім, що тривають жнива й почалася осіння посівна кампанія, а на деяких підприємствах немає трактористів, комбайнерів чи технологів. Відтак у деяких господарствах не виходить зібрати навіть той врожай, що вродив. Те саме з осінньою посівною: в деяких підприємствах узагалі відсутні керівники, й ніхто не може ухвалити рішення, яку культуру висівати чи як рухатися далі. Менеджмент компаній – учасників асоціацій, які є важливими гравцями на агроринку України, також перебуває в підвішеному стані, не розуміючи, чи їх мобілізують, чи можна отримати відтермінування. Все це додає дисбалансу й ускладнює і так важкі процеси на аграрному ринку. 

Напередодні УКАБ і Насіннєва асоціація України (НАУ) вже зверталися з листом до низки профільних міністерств. Уряд створив економічний штаб і в інших питаннях всіляко йде назустріч учасникам ринку. Однак саме питання бронювання лишається відкритим і ніяк не розв’язується. Тож задля того, аби донести важливу інформацію, асоціацій об’єдналося ще більше – майже десяток об’єднань, які представляють найбільші в Україні холдинги й виробництва, просять уже президента оптимізувати й зробити чітким і прозорим процес бронювання аграрних спеціалістів.

 

 

Пропонуємо:

Для працівників агросектору подовжено відстрочки від мобілізації

Аграрні асоціації просять уряд удосконалити процедуру бронювання працівників

Через мобілізацію представників агросектору осіння посівна знаходиться під загрозою

УКАБ звернувся з проханням дозволити військовозобов’язаним чоловікам виїжджати у відрядження