Звитяга ФК «Агробізнес» у чвертьфінальному двобої Кубка України проти донецького «Шахтаря» (1:0) символічна: агробізнес здіймається щаблем вище, ніж вугільна галузь (титулований гранд знемігся на сили в пошуках шляхів до воріт «агробізнесменів»).

«Локомотив» вітчизняної економіки задає тон повсюдно, а вугільники чи металурги потроху стлумлять гонор, зокрема й на футбольних полях. «Не плещи дурниць, це ж просто один футбольний матч», – скажете Ви. «Це просто агробізнес назагал й «Агробізнес» зокрема», – одповім я.

Компанію «Агробізнес» було засновано на межі сторіч уже більш як двадцять років тому. Саме тоді було зведено два млини потужністю 35 т. Надалі – пекарня потужністю 23 т. На початку своєї діяльності підприємство обмежувалося виробництвом борошна та наданням транспортних і посередницьких послуг.  Доволі швидко кількість млинів зросла до п’яти, а їх сумарна потужність сягнула 100 т на добу.

Це дало змогу реалізовувати більше борошна як для своїх потреб, так і для споживачів. Борошно постачали для підприємств Чернівецької, Тернопільської, Львівської, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської областей. У 2002 р. було придбано хлібоприймальне підприємство, яке дало змогу зберігати, сушити, очищати й відвантажувати зерно.

Паралельно з виробництвом хлібобулкових виробів і борошна компанія формувала парк техніки для збирання та перевезення врожаю зернових, кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків. У такий спосіб було завершено створення повного циклу виробництва – від забезпечення сировиною до виготовлення високоякісних хлібобулкових виробів. Далі було викуплено Волочиський хлібокомбінат.

Після модернізації це підприємство дістало змогу виробляти 100 т хліба на добу. У 2010 р. введено в дію Новоушицький хлібокомбінат.

Із розвитком бізнесу більше стало й соціальних проєктів. Це зокрема всебічна підтримка Української армії та Воїнів АТО; спонсорська підтримка національної збірної України з футболу серед ветеранів та Асоціації ветеранів футболу України. Футбольний клуб «Агробізнес», засновником якого є, власне, ТОВ «Агробізнес», лельом-полельом наближається до футбольних вершин. До створення потужної команди тут підходять ґрунтовно, як і до розбудови агробізнесу. Не гала-драла, а виважено, крок за кроком.

Нині футболісти з волочиською пропискою дісталися півфіналу Кубка України й ведуть перед у першій лізі українського футболу. Думаю, не за горами й дебют «Агробізнесу» в найсильнішому українському футбольному дивізіоні. А за емоціями засновника «Агробізнесу» Олега Собуцького, гравців і тренерів команди під час і після матчу проти гірників варто було поспостерігати власнооч.

Щира, нічим не затьмарена, розділена на всіх (а серед уболівальників команди чимало атовців, яких клуб безкоштовно запрошує на свої матчі) радість!

«Добре, що в Україні є агробізнес», – написав по закінченні матчу «Агробізнес» – «Шахтар» один із моїх друзів у Фейсбуці. Яка багатозначна фраза!

Футбольні клуби, спонсоровані агробізнесовими структурами, ще, може, й не помазалися панами й не мають грошей так, щоб аж до смутку.

Однак хай і не за одним присідом, неквапом, але таки вибудовують міцні футбольні структури, здатні за деякий час заявити по себе ще голосніше, ніж у сьогочасся. І тоді нинішній півфінальний стрибок «Агробізнесу» видаватиметься не піком, а таким собі містком до панування над футбольними полями.

Щось, певно, буде спільне зі шляхом агрогалузі економічними дорогами: спершу на околицях, а опісля – «локомотив» на основній колії.

Сподіваюся через пів десятки років (а мо’ й раніше) відвідати єврокубковий матч на новесенькому стадіоні у Волочиську за участі «Агробізнесу». Там і зустрінемося!