Дуже дорогі газ та азотні добрива визначать, яку культуру аграрії сіятимуть у сезоні 2023, заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час інтерв’ю.

Посадовець вказав, що висока вартість добрив впливає дуже сильно на ситуацію, особливо останнім часом. Зараз газ коштує до $2,2 тис, ціна азотних добрив залежить від вартості блакитного палива, і «це стає ключовим аргументом для відмови агровиробника від тієї чи іншої культури. Це глобальна проблема, вона для України не унікальна», – каже ключовий представник аграрного відомства.

Сольський вказав, що агровиробникам доведеться переходити на вирощування культур, які менше потребують азотних добрив, йдеться про сою. Можливі різкі зміни у сівозміні та загальних обсягах посівів різних культур.

«Зараз рішення про те, що і скільки сіяти наступної весни, – мабуть найскладніші за останні 10-20 років, бо вони приймаються вже в умовах війни», – зазначив пан Сольський.

Він вказав, що держава не може впливати на вибір культури в сівозміні, а здатна хіба що фінансово стимулювати та застосовувати регуляторні стимули. Втім, наразі й інші країни знаходяться у невизначеності щодо майбутнього сезону.

Цьогоріч засіяно на 25% менше, ніж минулого року. Сольський вважає, що це є добрим показником, адже в ці 25% незасіяних площ вже включені окуповані землі нашої країни.

Мінагро прогнозує скорочення посівних площ під озимими на 30-60% до минулого року, адже ціна зерна на момент посівної ще повністю не відновиться і аграрії, імовірно, чекатимуть на можливість засіяти поля наступної весни.

 

 

Пропонуємо:

В Україні вартість гречки може значно знизитись

Скасовано заборону на експорт жита та міндобрив

Сольський прогнозує світову продовольчу кризу вже найближчим часом

Сольський про війну в Україні: як страждає агро, зміна пріоритетів, якість, виробництво, квоти ЄС