У порівнянні з мирним часом обсяг експорту з України виявився на 15 млн. тонн менше, про що в ефірі телемарафону заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Аграрне відомство повідомляє, що впродовж повномасштабної війни Україна експортувала понад 26 млн. тонн агропродукції: зерновіих, зернобобових та олійних. У розрізі культур за обсягами на зовнішні ринки пшениці відправлено понад 5,5 млн. тонн, кукурудзи – більше 10 млн. тонн, ріпаку – 2,4 млн. тонн, а також по 2 млн. тонн олії та насіння соняшника.

«Найменше експорту відбулося в перші місяці війни, потім поступово експорт нарощувався. Але за цей період було втрачено потенціал приблизно в 15 млн. тонн. Тобто за цей період в мирний час ми могли б експортувати близько 40 млн. тонн в цілому», – заявив Висоцький.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляють, що Міністерство аграрної політики та продовольства України можуть об’єднати з Міністерством економіки і Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості в Міністерство економічного розвитку, концепцію укрупнення відомств вже погоджено.

 

 

Пропонуємо:

Обсяг експорту українського зерна помітно знизився

Презентовано інтерактивну мапу руйнувань АПК росіянами

Аграрії чекають на збитки у 2023 році: зменшився урожай озимих

ВАР розробила Алгоритм рекомендації щодо фіксації руйнувань

Мінінфраструктури назвало актуальні цифри обсягу експорту зерна морем

В парламентському Комітеті констатують помітне скорочення обсягів експорту